Şöhret kapılarını çalmadan önce

Andy Warhol'un 1968'de sarfettiği, 'Herkes birgün 15 dakikalığına meşhur olacak' sözü öncelikle televizyonun, teknolojinin ilerlemesiyle de internetin hayatımıza hakim olmasıyla gerçekliğini kanıtlamaya devam etti. Bu 'meşhur' olan kitleden bir kısmı sabun köpüğü gibi sönüp giderken, diğerleri ise yıllarca ekranda kalmayı sürdürdü. Peki bu 'meşhurlar', şöhret onların kapısını çalmadan ve Amerikan rüyasını gerçekleştirmeden önce ne işle meşgul oluyorlardı? İşte kiminin masaj terapisti, kiminin garson kimininse beysbol oyuncusu olduğu önceki hayatları.

 • 1

  Jennifer Aniston

  Jennifer Aniston
  Andy Warhol'un 1968'de sarfettiği, 'Herkes birgün 15 dakikalığına meşhur olacak' sözü, televizyonun ve internetin hayatımıza hakim olmasıyla birlikte gerçekliğini kanıtladı. Bu 'meşhur' olan kitleden bir kısmı sabun köpüğü gibi sönüp giderken, diğerleri ise yıllarca ekranda kalmayı sürdürdü. Peki bu 'meşhurlar', şöhret onların kapısını çalmadan ve Amerikan rüyasını gerçekleştirmeden önce ne işle meşgul oluyorlardı? İşte kiminin masaj terapisti, kiminin garson, kimininse beysbol oyuncusu olduğu 'önceki' hayatları.

  'Friends' dizisiyle tanınan Aniston meşhur olmadan önce bir cafede garson olarak çalışmış.
 • 2

  Madonna

  Madonna
  Madonna, 1978'de üniversiteyi bırakıp New York'a taşındığında cebinde sadece 35 doları vardı. Popüler müziğin en önemli isimlerinden biri olan Madonna, o yıllarda geçimini sağlamak için ünlü bir fast food restoranında garsonluk yapıyordu.
 • 3

  Angelina Jolie

  Angelina Jolie
  Babası Jon Voight dolayısıyla oyunculuk, Jolie'nin yaşamının her zaman bir parçasıydı. Ancak 14 yaşında kısa bir süreliğine de olsa Jolie, 'cenaze müdürü' olabilmek için sahnelerden uzak kalmış.
 • 4

  Natalie Portman

  Natalie Portman
  Natalie Portman 'Black Swan'daki harika performansını, dört yaşındayken almaya başladığı dans derslerine borçlu.
 • 5

  George Clooney

  George Clooney
  Lise yıllarında beyzbola tutkun olan Clooney, 'Cincinnati Reds' takımıyla profesyonelliğe adım atmaya çalışmış ancak başarılı olamamış.
 • 6

  Katy Perry

  Katy Perry
  Herkesin favori 'California Kızı' olmadan önce Katy Perry, ailesinin bağlı bulunduğu kilisede şarkı söylüyordu.
 • 7

  Nicole Kidman

  Nicole Kidman
  Kidman oyunculuğa başlamadan önce masaj terapistliği yapıyordu.
 • 8

  Matt Damon

  Matt Damon
  Oscarlı bir diğer oyuncu olan Matt Damon, e