Tarık Mengüç savcılığa başvurdu: O şahıslardan şikayetçiyim

İHA

Şarkıcı Tarık Mengüç, sosyal medya hesaplarının çalındığını ve geri almak için kendisinden 3 bin TL para talep edildiğini öne sürerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat etti.

 • 1

  “Şakşuka” adlı parçayla yıldızı parlayan ve geçtiğimiz yıl Survivor'a katılan şarkıcı Tarık Mengüç, sosyal medya hesaplarının çalındığını, geri alabilmesi için kendisinden 3 Bin TL talep edildiğini öne sürerek sorumlulardan şikayetçi oldu.
 • 2

  Dün İstanbul Adalet Sarayı’na giderek savcılığa ifade veren Mengüç şöyle konuştu: “2017 yılı Ağustos ayında İnstagram hesabıma kendisini Instagram yetkilisi olarak tanıtan bir şahıstan mesaj geldi. Mesajda hesabımın çalınabileceğinden dolayı güvenlik amacıyla elektronik posta adresim istendi.
 • 3

  Ben de bunun üzerine mail adresimi verdim. Ancak ertesi gün mail adresime bağlı olan Facebook ve Instagram hesaplarıma giriş yapamadım.
 • 4

  Bugün kendisini danışman olarak tanıtan bir şahıs Whatsapp'tan telefonuma bir mesaj atarak, hesaplarımın çalındığını ve bana yardımcı olabileceğini söyledi”
 • 5

  Daha sonra telefonuna yurt dışı kodlu bir numaradan bir mesaj geldiğini söyleyen Mengüç, “Gelen mesajda ise hesaplarımı geri alabilmem için 3 Bin TL ödeme yapmam istendi. Hesabımı bu kişilerin çaldığını ve birlikte hareket ederek benden para koparmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Instagram hesabımı geri aldım ancak Facebook hesabıma hala giriş yapamıyorum. Bu şahıslardan şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.