Temmuz ayına damga vuran magazin olayları

İHA

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı temmuz ayı magazin raporu açıklandı.

 • 1

  TARKAN BABA OLDU

  TARKAN BABA OLDU
  Baba olacağı günü sabırsızlıkla beklediğini her fırsatta dile getiren Tarkan’ın, kızı Liya’yı kucağına alması sanat camiasında geniş yankı buldu. Almanya’da dünyaya gelen kızının fotoğrafını Instagram hesabından yayınlayarak mutluğunu sevenleriyle paylaşan Tarkan, bu ay bin 775 haberle adından söz ettirdi.
 • 2

  ACUN ILICALI ULUSLARARASI ANLAŞMA YAPTI

  ACUN ILICALI ULUSLARARASI ANLAŞMA YAPTI
  Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından Meksika'nın en büyük medya grubuyla anlaştıklarını duyurdu. Yapılan anlaşmaya göre Acun Medya, 3 yıl boyunca Azteca 1 kanalının içeriğini üretecek. Ilıcalı, bu girişiminin dışında sahibi olduğu TV8 kanalı ile ilgili kararıyla da çok konuşuldu. Gülse Birsel'in son dizisi Jet Sosyete’nin TV8’de yayınlanacağının da duyurusunu yapan Acun Ilıcalı hakkında temmuz ayında basında çıkan haber sayısı 4 bin 915 oldu.
 • 3

  DEMET AKALIN'IN İSYANI

  DEMET AKALIN'IN İSYANI
  Bodrum’da sahne alan Demet Akalın, çocuklara yönelik cinsel istismarda hadımın çözüm olmadığını, idamın gelmesi gerektiğini söyledi. İsyan bayrağını çektiğini ifade eden Demet Akalın, Ankara’da 22 Haziran günü kaybolan ve aramalar sonucunda cesedi bulunan Eylül Yağlıkara olayına çok sinirlendiğini söyledi. Artık bu duruma dur deme zamanının geldiğini ifade eden şarkıcı yaptığı açıklamalarla bu ay 3 bin 540 habere konu oldu.
 • 4

  İBRAHİM TATLISES OĞLU İDO'YU TEHDİT EDENLERE GÖZDAĞI VERDİ

  İBRAHİM TATLISES OĞLU İDO'YU TEHDİT EDENLERE GÖZDAĞI VERDİ

  Oğlu İdo’nun ölüm tehdidi almasına ilişkin savcılığa başvuran İbrahim Tatlıses, basında yer alan haberlerin ardından yaptığı açıklamada, “Herkes şunu bilsin ki çakallardan, çapsızlardan gelebilecek her türlü tehdit ve saldırılara misliyle cevap verecek gücümüz ve kudretimiz her zaman mevcuttur" dedi. Ayrıca ünlü türkücü, eski eserlerinden oluşan "Tatlıses Klasikleri" adlı albümü kendisinden izin almadan piyasaya sürdüğünü iddia ederek prodüktör Erol Köse'yi dava etti. Yaşadığı talihsiz olaylarla gündeme gelen Tatlıses’in, 3 bin 471 haberle konuşulduğu görüldü. 

 • 5

  BERNA LAÇİN'E DAVA AÇILDI

  BERNA LAÇİN'E DAVA AÇILDI
  Oyuncu Berna Laçin hakkında, Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımından dolayı “halkın dini değerlerini alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İlerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak olan oyuncunun, bu ay konu olduğu haber sayısının 2 bin 522 olduğu tespit edildi.
 • 6

  KENAN DOĞULU VE BEREN SAAT BİRLİKTE KLİP ÇEKTİ

  KENAN DOĞULU VE BEREN SAAT BİRLİKTE KLİP ÇEKTİ
  Son günlerde haklarında çıkan boşanma haberlerinden sonra Kenan Doğulu ve Beren Saat çifti klipte yan yana geldi. Yeni yayınladığı albümü 'Vay Be'nin heyecanını yaşayan Kenan Doğulu, ilk klibini Issız Ada'ya çekti. Hayvanlarla insanların uyumlu bir şekilde dans ettiği eğlenceli klipte, Doğulu'nun oyuncu eşi Beren Saat de yer aldı. Kenan Doğulu bu ay 2 bin 243 haberin konusuydu.
 • 7

  CEM YILMAZ-DEFNE SAMYELİ İLİŞKİSİ

  CEM YILMAZ-DEFNE SAMYELİ İLİŞKİSİ
  Defne Samyeli ile yaşadığı ilişki kadar son dönemde çalışmalarını hızlandırdığı Karakomik Filmler adlı projesi ile de çok konuşulan Cem Yılmaz, 2 bin haberle basında yer aldı.
 • 8

  HADİSE'NİN ANNESİ İNTİHAR ETTİ İDDİASI

  HADİSE'NİN ANNESİ İNTİHAR ETTİ İDDİASI
  Hadise'nin annesinin intihar girişiminde bulunduğu iddiası temmuz ayının son günlerinde magazin gündeminde bomba etkisi yaptı. Hadise, basın danışmanı aracılığıyla "İntihar yok, gıda zehirlenmesi" diyerek bu iddiayı yalanlamıştı. Ancak modacı Nur Yerlitaş, Hadise'nin annesi Gülnihal Açıkgöz'ün intihar ettiğini doğrulayan bir açıklama yapınca ikili arasında medya üzerinden büyük tartışma yaşandı. Yaşanan olayla birlikte Hadise’nin toplam bin 816 haberde yer aldığı tespit edildi.