Tolga Çevik: Oyuncu aseksüel olmalı

Tolgshow programıyla izleyicileri kahkahaya boğan Tolga Çevik, “Oyuncunun aseksüel ve yaşsız olması gerektiğini bize akademide öğrettiler. Seyirci bunu kabul eder” dedi.

 • 1

  FOX’ta cumartesi akşamları ekrana gelen ve her hafta ünlü bir ismi ağırladığı ‘Tolgshow’ programıyla dikkat çeken Tolga Çevik, Best FM’de Yasemin Şefik’in programına konuk oldu.
 • 2

  Şefik’in, “Öyle rollere giriyorsun ki, seni cinsiyetsiz ve yaşsız görüyorum” yorumu üzerine Çevik, “Oyuncunun aseksüel ve yaşsız olması gerektiğini bize akademide öğrettiler. Dolayısıyla, o karaktere bürüneceksin, yaşını söylediğinde ona inanacaklar. Samimiyet her zaman gerekli. Seyirci bunu kabul eder” dedi.
 • 3

  Plan yapan biri olmadığını, fakat disiplinli olduğunu belirten oyuncu sözlerine şöyle devam etti:
 • 4

  “Ne yaparsan, o anda o güzel oluyor. Yani bir şeyi güzel yapmak için yola çıkmıyorum. 10 yıldır izleyiciyle çok tatlı bir ilişkimiz var. Kanallar reyting gözüyle bize bakmıyor. Bu program bizde olmalı diye bakıyor” sözleriyle başarısını tanımladı.
 • 5

  Her oyunda 2-3 kilo verdiğini ifade eden Çevik, “Aşırı sahne performansından değil, başarma tedirginliğinden ter dökersiniz. Eğer saçmalarsanız oyununuza, konserinize, o seyirci bir daha gelmez. Bu çok haklı bir terdir” şeklinde konuştu.