Ufak Tefek Cinayetler'in Taylan'ı Ferit Altuğ: Katilin kim olduğunu bilmiyoruz

‘Ufak Tefek Cinayetler’de izleyici kimin öldürüldüğünü ve katil zanlısının kimliğini merak ediyor. Dizinin Taylan’ı Ferit Aktuğ konu hakkında, “Katili de, maktülü de bilmiyoruz. Oyuncu ekibine de söylenmedi” ifadelerini kullandı.

 • 1

  Ufak Tefek Cinayetler
  ‘Kavak Yelleri’, ‘Aramızda Kalsın’ ve ‘Kördüğüm’ dizilerinde adını duyuran Ferit Aktuğ Milliyet'e konuştu. Şu sıralar Star TV’de ekrana gelen ‘Ufak Tefek Cinayetler’de Taylan karakterine hayat veren Aktuğ projenin başarısının sırrını, karakterini ve setteki ortamı anlattı.

  ‘Ufak Tefek Cinayetler’ sezonun en sevilen işlerinden oldu. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?

  "Yapımcı, yönetmen, oyuncular ve senaryomuzla işi tam olarak gördüğümüzde, sezonun en iddialı projesi olacağını tahmin etmiştik. Anlatımı, renkleri ve matematiğiyle zor ama farklı bir iş olduğu için sevildi."
 • 2

  Ufak Tefek Cinayetler
  Taylan karakterinde sizi çeken ne oldu?

  "Öncelikle çok doğal bir karakter, kendini kasmayan bir hali var. Beni çeken tarafı bu oldu. Kendini saklamıyor, biraz patavatsızlıkları var ama onu da öyle kabul ettik. Bütün doğallığı ve samimiyetiyle çok politik bir rol değil aslında, bu özelliğini de seviyorum."

  Taylan, evli ama gözü dışarıda birisi ve sürekli çapkınlık yapmaya çalışıyor. Siz çapkın mısınız? 

  "Evlenmeden önce, biz de her Türk erkeği gibi çapkındık biraz. Ama evlendikten sonra evim ve huzurum benim için en önemli şey oldu. Taylan da çapkın gibi görünüyor ama lafta çapkın, icraatte pek görmüyoruz. Bu da karakteri sevmemdeki sebeplerden biri."
 • 3

  Ufak Tefek Cinayetler
  Dizide eşiniz Pelin (Bade İşçil) çok kıskanç... Gerçek hayatta böyle kıskançlıklarla karşılaşsanız nasıl davranırsınız?

  "Kıskançlığın fazlasının zararlı olduğunu düşünen biriyim. ‘Seven insan kıskanır’ lafının çok fazla arkasında duramayacağım. Bence seven insan özgür bırakır. Pelin karakteri kıskanç ama çok aşırıya giden bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sadece kocasının üzerinde fazla dominant. Baskın bir rol dememiz daha doğru olacaktır."
 • 4

  Ufak Tefek Cinayetler
  Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?

  "Çok güzel tepkiler alıyoruz. Dizimiz çok beğeniliyor. Bunu da gerçekten en iyi sokaktan anlıyoruz. Bazen ‘Taylan neden böyle yapıyorsun? Aklın fikrin çapkınlıkta’ yorumlarını alıyorum ama artık yapacak bir şey yok. Yıllarca hep iyi karakterleri oynadığımdan biraz bunları da duymak istiyor insan."
 • 5

  Ufak Tefek Cinayetler
  Sette nasıl bir ortam var?

  "Setimiz yaşıt insanlardan oluştuğu için çok keyifli. Ekibin enerjisi de uyumlu. Bu zamana kadar en ufak bir gerginlik ve ses yükselmesi olmadı. Bu durum, diziye ve başarısına da yansıyor."

  Sizce katil kim? Taylan olabilir mi?

  "Katili de, maktülü de bilmiyoruz. Oyuncu ekibine de söylenmedi. Ama bir izleyici olarak fikir yürütücek olursam, Taylan katil değildir diye düşünüyorum. Tabii bu benim fikrim. Zaman ne gösterecek merak ediyoruz."