Ünlü oyuncu Jameela Jamil'den yıllar sonra hastalık itirafı

Ünlü oyuncu Jameela Jamil, küçükken anoreksiya olduğunu ve ölümden döndüğünü açıkladı. Jamil, "Kafamdan 30’lu yaşlarımda atabildim” dedi.

 • 1


  İngiliz oyuncu, model ve sunucu Jameela Jamil, 13 yaşında geçirdiği yeme bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle, her türlü zayıflama ürününe karşı olduğunu açıkladı.
 • 2

  33 yaşındaki oyuncu, “Küçükken, dikkat çeken kalçaların olmadığı sürece, hayatta ne başarırsan başar, değersiz bir insansındır diye düşünürdüm” dedi.


 • 3

  Henüz yedi yaşındayken, karnından utandığını belirten ünlü oyuncu, “11-12 yaşlarıma geldiğimde, anoreksik modeller gibi görünmeye çalışıyordum. Daha sonra da bu hastalığa yakalandım. İçten içe ölüyordum” itirafında bulundu.


 • 4

  17 yaşında geçirdiği bir trafik kazasının ardından, kendini aç bırakmaktan vazgeçtiğini söyleyen Jamil, “Vücudum benim için çok şey yaptı. Anoreksiya düşüncesini de, kafamdan 30’lu yaşlarımda atabildim” dedi.
 • 5

  ANOREKSİYA NEDİR?

  Anoreksiya, özellikle genç kadınlarda görülebilen, yemek yememek, çok az uyumak, buna rağmen çok aktif olmakla beliren psikolojik bozukluk. Bu hastalık genellikle ergenlik döneminde, nadiren de erişkin çağında başlar. Genel olarak aşırı zayıflama tutkunu her bireyde oluşabilir.