British Council, kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliğinin sağlanmasınının kapsayıcı ve açık bir toplum için büyük önem taşıdığı düşüncesiyle, kültür alanındaki kadın profesyonellerin mesleki ilerlemesini desteklemeyi ve alanlarında toplumsal değişim gerçekleştirebilme potansiyellerini teşvik etmeyi amaçlayan ‘Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik’ programını başlatıyor.

Program Türkiye’de yaratıcı sektörlerde yer alan kadın liderlerin profillerini, mevcut rollerini ve etkilerini inceleyen bir araştırma ile başladı.

Programın ikinci aşamasında dört başarılı kültür profesyoneli, 2018 yılında, Birleşik Krallık’taki kurumlarla ve meslektaşları ile birlikte çalışma imkanı bulacak ve fikir alışverişi yaparak, mentorluk desteği alabilecekler.

2019/2020 döneminde İstanbul’da ilk kez düzenlenecek olan WOW – Women of the World festivali British Council Türkiye ile gerçekleştirilecek.

Kültür ve sanat alanında liderlik programına katılmış olan dört kadın kültür profesyonelinin önderlik edeceği ve mentörlük yaptıkları yeni nesil genç kadın liderlerin desteğiyle yürütecekleri bu önemli etkinlik ile program İstanbul’da sona erecek.

Kültür ve Sanat alanında Kadın ve Liderlik programının lansman etkinliği 12 Nisan’da Southbank Centre’ın Sanat Direktörü ve WOW – Women of the World festivali kurucu yöneticisi Jude Kelly CBE’nin katılımıyla gerçekleşecek ve 14.00’dan itibaren British Council Türkiye Facebook sayfası üzerinden canlı yayınlanacak.

Program #KültürdeKadınGücü hashtag’i ile sosyal medyadan da takip edilebilecek, görüşler paylaşılabilecek.