Müge Anlı'nın Aleyna Çakır dosyasını kapattığı iddia edildi: Aleyna Çakır olayında neler yaşandı?

Sema Esen'in ailesi, Aleyna Çakır ismini kullanan kızlarını bulmak için Müge Anlı'nın programına katılmıştı. Cesedi bulunan Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümünden sorumlu tutulan Ümit Uygun'nun annesinin de cesedinin bulunmasının ardından olayla ilgili çeşitli iddialar gündeme geldi. Aleyna Çakır olayıyla ilgili gelişmeler merak edilirken, Müge Anlı'nın iki gündür programda olaya yer vermemesi sosyal medyada dosyayı kapattığı iddialarını gündeme getirdi ve izleyiciler Anlı'ya tepki gösterdi.

İHA - ntv.com.tr - DHA 23.09.2020 - 16:00

Müge Anlı'nın Aleyna Çakır dosyasını kapattığı iddia edildi: Aleyna Çakır olayında neler yaşandı?

Aleyna Çakır adını kullanan Sema Esen adındaki genç kadın 3 Haziran'da ölü bulundu. Erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun tarafından öldürüldüğü düşünülen Aleyna Çakır'ın ölümü, Müge Anlı'nın programında gündeme geldi.

ALEYNA ÇAKIR OLAYINDA NELER YAŞANMIŞTI?

Ümitcan Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, sosyal medyaya sızdı. Bunun üzerine Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alındı.

ŞİDDET OLAYINDAN SONRAKİ İFADE

Şiddet olayından yaklaşık 1,5 ay sonra hayata veda eden Çakır ifadesi,

“17 Nisan günü 04.00 sıralarında Ümit U.’nun arkadaşı ve benim de tanıdığım E.Ö. eve geldi. Kapıyı çalıp, 'Ümit hakkında konuşmak istiyorum' dedi. Kapıyı araladığımda ikisi de kapıyı iterek, zorla içeri girdi. Evde arkadaşım M.A. da bulunuyordu. Ümit içeri girer girmez ‘O…. seni öldüreceğim, sen bittin, seni yaşatmayacağım’ diyerek, boğazımı sıktı ve yumruk atmaya başladı. Astım hastası olduğum için salonun ortasında bayılmışım. Yaklaşık 20 dakika kadar baygın kalmışım. Kendime geldiğimde Ümit U’nun beni bayılttıktan sonra yerde yatarken telefonuyla Instagram’dan canlı yayın yaptığını öğrendim. Beni tehdit eden ve hakaretler eden Ümit'ten şikayetçiyim. Koruyucu tedbirlerin alınmasını talep ediyorum."

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

6 Haziran tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında, Aleyna Çakır takma ismini kullanan Sema Esen hakkında yapılan paylaşımlara değinilerek, şunlar belirtildi:

"Sosyal medyada yer alan görüntülerdeki olayın, ölüm vakasından önce 17 Nisan 2020 tarihinde vuku bulduğu ve konu hakkında kolluk tarafından önleyici tedbir kararı alındığı anlaşılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından da bu eylem hakkında soruşturma yapılmış, şikayetçi S.E’nin şikayetinden vazgeçmesine rağmen şüpheli hakkında İddianame düzenlenmek suretiyle kamu davası açılmıştır."

GÜLAY UYGUN BOŞ ARAZİDE ÖLÜ OLARAK BULUNDU 

Ümitcan Uygun'un annesi Gülay uygun Ankara'nın Keçiören ilçesinde boş bir arazide kafasına bir el ateş edilmiş şekilde ölü bulundu.

Müge Anlı'nın programında Ümitcan Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürdü. Bu olayın ardından, sosyal medyada Müge Anlı'ya artan tepkiler büyüdü.

MÜGE ANLI DOSYAYI KAPATTI MI?

Bugün yayınlanan programda Aleyna Çakır olayıyla ilgili gelişmelere yer vermeyince Müge Anlı yine sosyal medyadan tepkilere maruz kaldı. Müge Anlı programda yaptığı açıklamada dosyayı kapatmadığını belirterek "Herkes geldi, bildiklerini anlattı. Soruşturmalar yürütülüyor. Aile de burada. Ben adalete güveniyorum, güvenmek zorundayım. Ama kendimi de anlatmak istiyorum. Daha ne yapılsın. Bıraktık sanmayın, başka bir ifade geliyor, aile tekrar geliyor. Bunu savcı değerlendirir" dedi.

GÜLAY UYGUN'UN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ TAKSİCİ İFADE VERDİ

Savcılığın talimatıyla Gülay Uygun'un ölümünü araştıran polis, Uygun'un olay yerine nasıl gittiğini tespit etmek için evi ve çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Yapılan inceleme sonrası Uygun’un sabah saatlerinde evinden çıktıktan sonra bindiği taksi tespit edildi. Polisin taksiciye ulaştığı ve ifadesini aldığı öğrenildi. Öte yandan, olay yerinde bulunan tabancanın ruhsatsız olduğu ve kime ait olduğunun belirlenemediği belirtildi.

ÇAKIR’IN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ HTS KAYITLARI DOSYAYA GİRDİ

Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili soruşturmada ise savcının olay günü Ümitcan Uygun'un evde olup olmadığını tespit etmek için istediği HTS kaydı dosyaya girdi. Savcılığın, kayıtları emniyete göndererek kayıtlarla ilgili detaylı bir rapor istediği öğrenildi. Çakır'ın ölümüne ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan istenilen ayrıntılı raporun ise gelmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...