Survivor 2024 şampiyonu Ogeday Girişken kimdir, kaç yaşında? (Ogeday Girişken'in hayat hikayesi)

Survivor 2024 sezonunun şampiyonu Ogeday Girişken oldu. Büyük finalde rakibi Nefise'yi 6-2 deviren Ogeday, Survivor All Star'ın şampiyonu oldu. Peki, Survivor 2024 şampiyonu Ogeday Girişken kimdir, kaç yaşında? İşte Survivor 2024 şampiyonu Ogeday Girişken'in hayat hikayesi...

Survivor 2024 şampiyonu Ogeday Girişken kimdir, kaç yaşında? (Ogeday Girişken'in hayat hikayesi)

Türk kürek sporcusu ve oyuncu 1992 yılında Adana şehrinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nü okumaya hak kazandı. Daha sonrasında lisans eğitimini tamamladı. Sporcu kimliği ile sık sık adından söz ettiren Ogeday o yıllarda da ilgililer tarafından dikkat topladı ve beraberinde kürek sporu dalında Fenerbahçe‘de lisanslı bir sporcu olarak on yıl kadar kürek takımında yer aldı. Dünya sıralamalarına adını kazıyan Ogeday Girişken 2017 yılında Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Yarışmanın başlamasının ardından parkurlardaki performansı ile kısa zamanda bir adım öne geçmeyi başardı ve o sezonun şampiyonu oldu. Litvanya'da dünya çapında gerçekleşen U-23 Kürek Şampiyonası'nda yarışmayı 8. sırada tamamladı.

Ogeday Girişken, 2018 yılında Bir Litre Gözyaşı dizisinde "Teoman" karakteriyle oyunculuk hayatına adımını attı. 2019 yılında Savaşçı dizisinde canlandırdığı "Astsubay Çavuş Demir Döğer" karakteriyle ön plana çıktı. 2022'de de Survivor 2022: All Star yarışmasında mücadele etti. 

Sayfa Yükleniyor...