Akademi'den Will Smith'e kınama: İnceleme başlatıldı

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 94. Oscar Ödülleri töreninde sunucu Chris Rock'a tokat atan oyuncu Will Smith'i kınadı. Akademi'den yapılan açıklamada, olayla ilgili "resmi inceleme" başlatıldığı belirtilirken, "Tüzüğümüz, davranış standartlarımız ve California yasalarına uygun olarak daha fazla eylem ve sonuçları araştıracağız" denildi.

Akademi'den Will Smith'e kınama: İnceleme başlatıldı

Haberler - Reuters - Anadolu Ajansı 29.03.2022 - 03:02

ABD'nin Los Angeles kentindeki 94. Ödülleri töreninde, oyuncu 'in sunucu Chris Rock'a tokat atması sonrasında organizasyon, olayı kınadı.

Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nden yapılan yazılı açıklamada, pazar gecesi düzenlenen törende sunucu Chris Rock'ın bir şakasını ağır bularak tokatla karşılık veren ve aynı gecede "En İyi Aktör" ödülünü alan Will Smith'in hareketinin kınandığı, olayın "resmi incelemesinin" başlatıldığı belirtildi.

"DAHA FAZLA EYLEM VE SONUÇLARI ARAŞTIRACAĞIZ"

Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 94. Akademi Ödülleri töreninde Smith'in, eşiyle ilgili yapılan şakaya verdiği tepkiyle ilgili açıklamada, "Akademi, Bay Smith'in dün geceki programdaki eylemlerini kınıyor. Tüzüğümüz, davranış standartlarımız ve California yasalarına uygun olarak daha fazla eylem ve sonuçları araştıracağız." ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Ödül töreninin komedyen sunucusu Chris Rock, Will Smith'in eşi Jada Pinkett Smith'in saçkıran rahatsızlığını espri konusu yapınca siyahi oyuncu sahneye gelerek Rock'a tokat atmış ve Smith'in "karımın adını ağzına alma diye" iki kez bağırması canlı yayına yansımıştı.

Hollywood'daki Dolby Tiyatrosu'nda yaşanan olayın ardından, Kral Richard filmindeki oyunculuğuyla "En İyi Aktör" ödülünü almak üzere sahneye çıkan siyahi oyuncu Will Smith, olay için Akademi Yönetiminden ve diğer adaylardan özür dilediği konuşmasında gözyaşlarını tutamamıştı.

Tören sonrasında Akademi Yönetimi, sahnede yaşanan olayla ilgili, "Akademi şiddeti hiçbir şeklini tasvip etmez." şeklinde bir tweet atmış, paylaşımın altında Smith'i eleştiren birçok yorum yapılmıştı.

WILL SMITH'İN ÖDÜLÜ GERİ ALINIR MI?

Sayfa Yükleniyor...