Art & Kids Fest Galataport İstanbul'da

Galataport İstanbul, bu hafta sonu çocukları sanat ile buluşturan Art Kids Fest’i ağırlıyor.

Art  Kids Fest Galataport İstanbul'da

Haberler 20.05.2022 - 12:11

İstanbul, misafirlerini ağırlamaya başladığı günden bu yana ev sahipliği yaptığı pek çok kültür ve sanat etkinliğine, Art & Kids Fest ile devam ediyor.

Saat Kulesi Meydanı’nda 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Art & Kids Fest Çocuk Sanat Festivali, birbirinden eğlenceli ve çocuk gelişimini destekleyen atölyeleri ile etkinliğe katılacak tüm çocuklara sanat ve sanatçılarla iç içe, eğitici ve öğretici deneyimler sunacak.

Türkiye’nin ilk sanat ve çocuk festivali olan, sanatın her dalını çocuklara özel deneyimlere dönüştüren ve Münhasır Fikirler organizasyonunda gerçekleştirilen Art & Kids Fest. hem eğlendiren hem eğiten yoğun içeriği ve çocuk gelişimini destekleyen atölyeleri ile Galataport İstanbul’da çocuklara neşeli deneyimler sunacak. 

Art & Kids Fest kapsamında 0-13 yaş arası çocukları sanatla ve birbirinden değerli sanatçılarla buluşturacak olan Galataport İstanbul, çocuklara sanatla iç içe geçirecekleri iki gün vadediyor. Çocuklar, Türk resim sanatının önde gelen sanatçıları arasında yer alan Devrim Erbil, Ahmet Güneştekin ve Bubi ile resim atölyelerine katılabilecek ve Erin İlkcan Aslan ile kitlesel resim atölyesine de dahil olabilecekler. Bale ve dansa ilgi duyan çocuklar ise Tan Sağtürk Akedemi’nin Saat Kulesi Meydanı’nda kuracağı atölyelerinde kendilerini dansın ritmine bırakabilecekler. Galataport İstanbul’da düzenlenecek festivalde yer alacak isimler arasında oyuncu Bestemsu Özdemir ve dünyanın en iyi 15 sokak sanatçısından biri olan, ikonik kızgın pandaları ile tanınan ünlü grafiti sanatçısı Leo Lunatic de yer alıyor.

Tüm müzik atölyelerinin Doremusic Akademi tarafından gerçekleştirileceği seanslarda, çocukların bu alandaki yeteneklerinin de ortaya çıkarılması hedefleniyor. Sanatçı Eymen Aktel ise minik katılımcılara suyun önemini kendi üslubuyla aktaracak.

İSTANBUL’UN KÜLTÜR, SANAT VE TASARIMLA BULUŞMA NOKTASI

Galataport İstanbul, içinde barındırdığı İstanbul Modern ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ile sanatın Türkiye’deki en iyi örneklerine ev sahipliği yapıyor. Çok özel bir teknikle restore edilerek şehre geri kazandırılan, 1848 tarihli Tophane Saat Kulesi’ni ortasına alan Saat Kulesi Meydanı, eski ile yeniyi buluşturan, anları ve anıları sahiplenen bir simge olarak İstanbulluları ve şehrin ziyaretçilerini ağırlıyor.

“KÜÇÜK MİSAFİRLERİMİZİ VE AİLELERİNİ, BU HAFTA SONU SANATLA DOPDOLU BİR FESTİVAL İLE AĞIRLAYACAĞIZ”

Galataport İstanbul Pazarlama ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Bali; “Galataport İstanbul olarak, içinde bulunduğumuz bölgenin ve şehrimizin kültür sanat hayatında önemli bir rol üstlenmek için bu alandaki değerli çalışmalara destek vermeye devam ediyoruz. 29 Ekim ve 23 Nisan Bayramlarımızda Galataport İstanbul’a özel olarak düzenlenen Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası konserleri ve İstanbul’un eski geleneklerini günümüze taşıyan “Nostalji İstanbul” etkinliklerinde, genç ve küçük misafirlerimizi müzik ve çeşitli sanat aktiviteleri ile buluşturduk. Çocukların meraklarını uyandırarak sanatı sevdirmeye destek olan etkinliklerimizden biri de Art & Kids Fest oluyor. Art & Kids Fest’e ev sahipliği yaparak çocuklara ve ailelerine iki gün boyunca öğretici sanat atölyeleri eşliğinde ilham veren bir hafta sonu sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Galataport İstanbul yıl boyunca çeşitli pek çok kültür sanat ve tasarım etkinliğine ev sahipliği yapacak. Bununla birlikte çevresindeki kültür sanat etkinliklerinde de %72’lik bir gelişme olacağı öngörülüyor.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...