Trabzon Kültür Yolu Festivali yarın başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Türkiye Kültür Yolu Festivalleri'nin Trabzon ayağı yarın başlıyor.

Trabzon Kültür Yolu Festivali yarın başlıyor

Kültür Yolu Festivali 30 Haziran'a kadar devam edecek. Festival çerçevesinde, 9 gün boyunca 40 noktada 500'den fazla etkinlik organize edilecek. 

Birbirinden farklı etkinlik ve deneyimlere ev sahipliği yapacak Trabzon Kültür Yolu Festivali, yarın 15 Temmuz Hürriyet Parkı'nda horon gösterileriyle başlayacak.

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM SAHNEDE OLACAK

Festival süresince Trabzon Fuar Merkezi'ne kurulacak ana sahnede, Semicenk, Resul Dindar, Ferhat Göçer, Sinan Akçıl, Madrigal, Buray, Simge, Haluk Levent ve Ebru Yaşar, Trabzonlularla buluşacak. 

Kentin birçok farklı noktasında kurulacak sahnelerde ise İsmail Türüt, Retrobüs, Elif Avcı ve Erdal Şahin, Yücel Erzan, Umut Mürare, Ender Doğan, Ali Nuri Türkoğlu ve Ferhan Tülman, Murat Gökşen, Tansu Can ve Seyfullah Kartal gibi müzisyenler, sevenleriyle bir araya gelecek.

Yapay zeka algoritması kullanılarak Atatürk Köşkü'nde sergilenecek Atatürk Kültür Yolunda adlı eserde, Atatürk'ün 'da ziyaret ettiği önemli yapılar, yapay zeka destekli dijital sanatla yeniden hayat bulacak.

Festival süresince Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Hülya Koçyiğit, yazar Beyhan Budak, İranlı fotoğraf sanatçısı Seyed Ehsan Mortavazi ile Nihat Hatipoğlu ve Emre Ermiş gibi isimler de söyleşilere katılacak. 

Festival süresince, Botanik Parkı, Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek atölyelerde, geleneksel el sanatları çalışmaları sergilenerek farkındalık oluşturulacak.

Hüseyin Avni Aker Millet Bahçesi'ne kurulacak Çocuk Köyü ile de çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmaları yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...