K-Pop fenomeni BTS orduya katılıyor

Dünyaca ünlü müzik grubu BTS’in askerlik görevlerini yerine getirmek üzere Güney Kore ordusuna katılması bekleniyor.

K-Pop fenomeni BTS orduya katılıyor

Haberler - ntv.com.tr 04.04.2022 - 11:00 | Son Güncelleme : 04.04.2022 - 11:15

K-Pop fenomeni BTS, her ne kadar dünyanın en ünlü erkek müzik grubu olsa da Güney Kore yasaları gereği orduya katılmak zorunda kalabilir.  

Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki gerginliğin tırmanışa geçtiği şu günlerde, grup üyelerinin askeri görevlerini yerine getirmelerinin 'zorunluluk' olduğunu belirten Güney Kore’nin İngiliz elçisi, BTS’in orduya katılmasının 'beklendiğini' açıkladı.

ERTELENMİŞTİ

Müzik grubunun uluslararası düzeydeki popüleritesi düşünülerek bu planın ertelenmesine karar verilmiş ve 2020 yılında grup üyelerinin askeri görevlerini 30 yaşına kadar erteleyebileceği belirtilmişti.

18 AYLIK GÖREV

Yapılan son açıklamaya göre grup üyelerinin 30 yaşına basar basmaz orduya katılması ve 18 aylık bir süre boyunca milli görevlerini yerine getirmesi bekleniyor. Grup üyelerinden Kim Seok-Jin'in gelecek kasım ayında 30 yaşına basacak olması bu durumla ilgili spekülasyonları artırdı.

ORDUYA KATILAN ÜNLÜLER

Geçmişte kariyerlerine ara vererek orduya katılanlar arasında Elvis Presley, Neil Armstrong ve Arnold Schwarzenegger gibi isimler yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...