"Pakize Suda hayatını kaybetti" iddiasına yeğeni Dilara Elagözlü'den yanıt

İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşayan oyuncu ve yazar Pakize Suda'nın (70) yaşamını yitirdiği iddia edildi. Yeğeni Dilara Elagözlü yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.

"Pakize Suda hayatını kaybetti" iddiasına yeğeni Dilara Elagözlü'den yanıt

Haberler - DHA 27.05.2022 - 15:11 | Son Güncelleme : 27.05.2022 - 16:48

Bir süredir demans (Bunama) hastalığyla mücadele eden ve hiç kimseyi tanımadığı öne sürülen oyuncu ve yazar Pakize Suda'nın hayatını kaybettiği öne sürüldü. 

Yeğeni Dilara Elagözlü yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı. Elagözlü, "Böyle bir durum yok. Kendisi gayet sağlıklı, tedavi süreci devam ediyor" dedi. 

"KİMSEYİ TANIMIYOR"

Elagözlü, teyzesinin, Fethiye'deki Alzheimer hastalarının bakımının yapıldığı özel bir bakım merkezinde kaldığını söyledi. Elagözlü, "Teyzem, otel hizmetinde faaliyet gösteren bir kurumda. Biz de sürekli ilgileniyoruz. Gözetimimiz altında. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığı yok. Alzheimer olduğu için kendisine ve çevreye zarar vermemesi için uzmanların önerisiyle merkeze gitti. Çünkü hastalığı nedeniyle kimseyi tanımıyor" dedi.

17 yaşında Ege güzeli seçilen Suda, çeşitli kanallarda birçok programa imza atmış ve birçok projede oyuncu olarak rol almıştı.

Suda'nın Ağız Tadıyla Sevişemedik ve Yenmiş Yutulmuş Sözler isimli iki kitabı da bulunuyordu.

"HER ŞEYİ UNUTARAK ÖLMEK İSTİYORUM"

Mahkeme Suda'ya yeğeni Dilara Elagözlü'nün (46) vasi olarak atanmasına karar vermişti. Elagözlü yaptığı açıklamada Suda için, "Bana bir konuşmamızda 'Her şeyi unutarak ölmek istiyorum' dedi" diye konuşmuştu. 

NELER YAŞANDI?

Suda, 2016 yılında ilk olarak kanser tedavisi gören kardeşi Nuran Suda'yı ertesi yıl ise annesi Sehavet Suda'yı kaybetti. Suda, opera sanatçısı ablası Ayşe Suda ve yeğenleriyle teselli bulmaya çalıştı. Bir süre sonra Pakize Suda'nın 'akıl zayıflığı' yaşadığını belirten ablası Ayşe Suda tarafından 11 Kasım'da vesayet davası açıldı. Çeşme Sulh Hukuk Mahkemesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda, Pakize Suda için Sağlık Kurulu Raporu düzenlenmesini istedi.

Hazırlanan raporda, Pakize Suda'nın bugünkü haliyle akli dengesinin akıllıca yaşam sürmek için yeterli olmadığı iradesinin verdiği kararlar ve hareketleri üzerinde olumsuz etki yapacağı, kendi işlerini görecek güce sahip olmadığı belirtildi. Çeşme Sulh Hukuk Mahkemesi, rapor üzerine davayı karara bağlayıp, talebin kabulüyle Pakize Suda'nın CMK'nın 405'inci maddesi uyarınca kısıtlanmasına, kendisine yeğeni Dilara Elagözlü'nün vasi olarak atanmasına karar verdi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...