Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 15 Mart 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 15 Mart 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları...

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 15.03.2022 - 15:17

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 15 Mart 2022 güncel altın kuru fiyatları

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve enflasyondaki yükselişin güvenli liman talebini artırmasıyla geçen hafta ralli yapan altın fiyatları düşüşe geçti.

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 902 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons altın fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 1,35 azalışla 927,9 liradan tamamladı.

Çeyrek altın 1.474 lira, Cumhuriyet altını da 6.067 liradan satılıyor.

1.930 dolara çekilerek 2 haftanın dibine inen ons altının fiyatı, 1.926 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistler, dünya genelinde tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyreden enflasyon, jeopolitik gerilimler ve yaklaşan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı öncesinde oynaklığın arttığını söyledi.

Rusya ile Ukrayna arasında gerçekleştirilen müzakerelere yönelik iyimserliğin artması ve Fed'in yarınki toplantısında faiz artırımlarına başlayacağı beklentisiyle emtia fiyatlarının geri çekildiğini aktaran analistler, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 2,17 ile Haziran 2019'dan sonraki en yüksek seviyeyi test ettiğini dile getirdi.

Analistler, Rusya-Ukrayna savaşına dair iyimserlik artsa da henüz somut bir gelişme kaydedilmediğine dikkati çekerek, konuya ilişkin haber akışının gündemin odağında kalmaya devam ettiğini vurguladı.

Bugünün veri takviminde Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi, Almanya’da ZEW Ekonomik Beklentiler Endeksi ve ABD’de Üretici Fiyat Endeksi'nin öne çıktığını belirten analistler, teknik açıdan teknik açıdan altının ons fiyatında 1.910 doların destek, 1.960 doların direnç konumunda olduğunu kaydetti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...