İş Bankası, KAD-SİS'de işlem gerçekleştiren ilk özel banka oldu

Yastık altında tutulan altınların ekonomiye kazandırılmasına destek olmayı amaçlayan İş Bankası, Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi'nde işlem gerçekleştiren ilk özel banka oldu.

İş Bankası, KAD-SİS'de işlem gerçekleştiren ilk özel banka oldu

İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, banka müşterileri, KAD-SİS entegrasyonunun ardından sisteme dahil edilen İAR anlaşmalı kuyumcular aracılığıyla da Türkiye'nin her yerinden, her gün altınlarını banka hesabına aktarabilecek.

Müşteriler böylelikle altınlarının değerlemesini güvenli bir şekilde yaptırabilecek ve İş Bankası hesabında masraf ödemeden altınlarını kaydileştirebilecek.

Banka, 2012 yılından bu yana şubelerinde devam eden " Buluşmaları" uygulamasını da sürdürecek.

Bankanın Altın Tasarruf Sistemi'ne dahil olan müşterileri, hem Bankaya yatırdıkları altından hem gelir elde edecek hem de çalınma, kaybolma gibi risklerden korunacak.

Banka müşterileri, hesabındaki altınlarını başka yatırım aracına çevirme, altın hesabını teminat göstererek kredi kullanma gibi imkanlara da sahip olacak. Bankadaki altın hesapları, ilgili yönetmelik gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altında bulunuyor.

VİDEO: EVDEKİ ALTIN SİSTEME NASIL KAZANDIRILACAK?

Sayfa Yükleniyor...