Bitcoin bugün ne kadar oldu? Bitcoin dominansı son 2 yılın zirvesinde

Kripto paralarda Bitcoin heyecanı yaşanmaya başladı. Dün akşam saatlerinden itibaren yükselişini sürdürmeye devam eden Bitcoin, son 24 saat içerisinde yüzde 12 yükselerek 30 bin dolar seviyesini aştı. Bitcoin'in yükselmesi birçok altcoin yatırımcısının da yüzünü güldürdü. Öte yandan Bitcoin 2 yıl sonra yeniden dominans değerinde ağırlığını ortaya koydu. İşte kripto para piyasasında son durum.

Bitcoin bugün ne kadar oldu? Bitcoin dominansı son 2 yılın zirvesinde

Dün 26 bin 680 dolar seviyelerinde olan akşam saatlerine doğru piyasadaki olumlu haber akışlarının etkisiyle birlikte hızlı yükseliş gösterdi. Gün içinde kritik eşik olan 30 bin doları aşan  günlük bazda yüzde 12 oranında değer kazandı. Bitcoin son 1 haftada ise yüzde 11'lik yükseliş yaşadı.

30 BİN DOLAR AŞILDI

Yatırımcısının yüzünü güldürmeye başlayan Bitcoin bugün 30 bin dolar seviyesini aştı.

Sabah saatlerinde 29 bin 85 dolar seviyesini gören lider , akşam satlerinde de yükselişini sürdürerek kritik seviye olan 30 bin doları da aşarak 30 bin 800 dolara kadar yükseldi. Bitcoin son 24 saatte yüzde 12 oranında değerkazanarak son dönemin en güçlü yükseliş hareketini yaptı.

UZUN VADE İÇİN OLUMLU HABER

Bitcoin piyasası yani kripto paralarda uzun vade için olumlu bir haber de Almanya'dan geldi. Deutsche Bank dijital varlık lisansı başvurusu yaptı.

Bu haberin ardından ise Bitcoin'de yükseliş seyri başladı.

Bitcoin bugün ne kadar oldu? Bitcoin dominansı son 2 yılın zirvesinde - 1

BİTCOIN’İN DOMİNANSI 2 YILIN ZİRVESİNDE

Bitcoin'in dominans değeri yeniden yüzde 51’i aşarak, piyadaki ağırlığını yeniden ortaya koydu. Yani piyasada kripto para birimlerinin yüzde 51’ini Bitcoin oluşturuyor.

Bitcoin’in piyasa içindeki ağırlığı böylelikle 2 yılın en yüksek seviyesine çıkmış oldu.

ETHEREUM’DA YÜKSELİŞE GEÇTİ

Ethereum fiyatı da 1715 dolar seviyesi civarından 1897 dolara kadar yükseldi.

Ethereum, gün içinde 1900 doları gördü. Ethereum böylelikle yüzde 9'un üzerinde değer kazandı.

  • DÖVİZ TÜRÜ Satış Değişim % Saat

Sayfa Yükleniyor...