Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Mart 2022 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haberler - ntv.com.tr 11.03.2022 - 17:34

Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Mart 2022 dolar - euro fiyatları)

Piyasalarda dalgalı seyir sürüyor.

Güne yükselişle başlayarak 15,00 sınırına kadar yükselen dolar/TL, Putin'in Ukrayna görüşmelerinde pozitif değişimler olduğunu ifade etmesinin ardından düşüşe geçerek 14,69-14,71 civarında işlem görüyor.

/TL ise 16,17'lerde seyrediyor.

endeksi, dün yüzde 0,6 yükselmesinin ardından 98,5 seviyesinde yatay bir seyir izliyor. Euro/dolar paritesi de yatay seyirle 1,1070'ten alıcı buluyor.

Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili gelişmeler gündemdeki yerini koruyor.

Uzmanlar, dün yüzde 7,9 ile son 40 yılın en yüksek seviyesine çıkan ABD'nin yıllık enflasyonu ile birlikte Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaşın dolar talebini güçlü tutmaya devam ettiğini bildirdi.

Bugün yurt içinde açıklanan verilere göre ödemeler dengesi ocakta 7,11 milyar dolar açık verirken, takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 arttı.

Bugün öğleden sonra ABD'de açıklanacak Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksinin takip edileceğini kaydeden uzmanlar, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin haber akışının da varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam edeceğini bildirdi.

Teknik açıdan dolar endeksinde 100 seviyesinin önemli direnç olduğunu belirten uzmanlar, 98'in ise destek olarak izlendiğini aktardı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: SÜRDÜRÜLEBİLİR ATEŞKESE İHTİYAÇ VAR-VİDEO

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...