Günümüzde en hızlı taşımacılık yolu olan havayolu, nakliyat için yetersiz kalırken, deniz taşımacılığı çok fazla zaman mal oluyor ve güvenlik sorunu bir türlü aşılamıyor. Otomotiv sanayisinin yeşil enerjiye dönüşümü henüz yıllar alacakken, dünyanın birçok noktasında uzun mesafe ulaşım için otomobiller tercih edilmiyor.

Geleceğin yolcu ve kargo taşımacılığı için bir numaralı tercihi olarak beliren akıllı raylı sistemler, gelişen bilgisayar ağları ve akıllı şebekelere uyumuyla güvenlik, maliyet, hız ve kapasite sorununun üstesinden geliyor.

Saatte 500 km hıza çıkabilen Meglev elektromanyetik trenlerinin de yakın gelecekte kullanılmasının beklendiği raylı sistemler, birçok alanda önemli avantajla sunuyor:

Oluşturulacak raylı sistem altyapıları ve gelişen sanayi, dünya genelinde binlerce kişiye iş imkanı sunacak,

Ülkelerin her yıl milyarlarca doları bulun petrol ithalatını önemli ölçüde azaltacak olan raylı sistemler, kısa zamanda geri ödemesini yapan bir sistemi temsil edecek,

Karbon salınım oranının azalmasıyla küresel ısınma tehdidine karşı önemli bir adım atılacak,

Bilgisayar tabanlı operasyonlar gecikme sürelerini minimuma indirecek,

Dünya genelinde her yıl onbinlerce insanın yaşamına mal olan trafik kazalarının önüne geçilebilecek,

Akıllı bilet sistemiyle ödeme, bilet alımı ve yenilemede gecikme süresi ortadan kalkacak,

Raylı sistemlere özel sayısız mobil uygulama ve hizmetin geliştirilmesi, teknoloji alanında yeni imkanlar doğuracak,

Mobil cihazlarla uyumlu raylı sistem uygulamaları, tüm yolcu ve çalışanlar için kolay ve pratik kullanım sağlayacak.
Hava koşullarına, doğal afetlere ve teknik arızalara karşı en güvenilir güvenlik önlemlerini sunan akıllı raylı sistemler, şehir içi, şehirlerarası ve uluslararası taşımacılıkta karmaşayı ortadan kaldıracağı gibi, konforu artıran en iyi ulaşım yolu olacak.