Peugeot’nun ana şirketi PSA/Peugeot-Citroen SA’nın tasarım direktörü Jean-Pierre Ploue Automotive News’a verdiği bir röportajda, “Yeni Peugeot 208 geçmişten bir kopuş olacak” dedi.

İlişkili Haberler


Ploue, 208’ün ve sonraki her bir modelin homojen olması gerektiğini, her modelin markayı beslemesi ve ailenin parçası olması gerektiğini söyledi.

Peugeot, Volkswagen ve Opel’in önceden beri kullandığı bir felsefeyi uyguluyor. Ploue, Fransız otomobil yapımcısı Peugeot’nun daha tutarlı bir görünüme sahip olarak marka imajını dengeleyebileceğine ve daha geniş kitlelere hitap edebileceğine inandığını belirtti.

Ploue, “208 sadece Avrupa’da değil dünya çapında, Asya, Güney Amerika ve diğer bölgelerde satılabilmeli.Dünyanın her yerinde aşikâr bir Peugeot olarak kolayca tanınabilmeli” dedi

2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi beklenen 208, PSA’nın 2009’da Ploue’yi her iki markanın tasarım direktörlüğüne atamasından beri yeni çıkan ilk Peugeot modeli olacak. Ploue 2000’den 2009’a kadar Citroen’de tasarım bölümünün başındaydı.

Peugeot henüz 208’in son görünümünü açıklamadı, ama Ploue Peugeot’un 2010 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı SR1 konseptinin 208’in ve onu izleyecek diğer Peugeot modellerinin tasarım felsefesine dair ipuçları barındırdığını söyledi.