Şirket G-Power M6 Hurricane CS’nin 370 km/s’nin üzerinde bir azami hıza sahip olduğunu söylüyor. Ancak firma bu başarıyı nerede ya da ne zaman ölçtüğünü açıklamadı. M6 Hurricane’in kesin azami hızını da belirtmiyor.

Firmanın modifiye ettiği M6'da daha önceden yine firmanın geliştirdiği M5 Hurricane CS’de bulunan çift kompresörlü V10 motor kullanılmış. O araç 750 bg’lik motoru ile 367.6 km/s azami hızla geçen sene Dünyanın En Hızlı Sedanı unvanını elde etmişti. M6 sedana göre daha aerodinamik bir gövdeye sahip olduğu için bu değerin üzerine çıkabilir.

Motorda dökme alüminyum bir ara soğutucu ile hava soğutuluyor ve iki ASA T1-316 kayışla tahrikli kompresörün içine itiliyor. Şirket bu tiplerde, kompresörlerdeki tipik gecikmenin olmadığı iddia ediyor ve hem gaz kelebeği tepkisinin, hem de tork artışının anında olduğunu söylüyor. En yüksek tork değeri yaklaşık 5000 devir/dakikada 800 Nm. Araçta bütün kısımların ağırlığı azaltılmış ve egzozda, koltuklarda ve süspansiyonda geliştirmeler yapılmış. Yeni bir karbon fiber geniş gövde kiti ve yeni ön çamurluk iç eteği, hava kanallı ön kaput, külbütörler, çamurluklar, hava dağıtıcı, arka tampon altı ve arka kanat otomobilin farklı parçaları. 19 inçlik özel hafif alaşım jantlara takılmış Michelin Pilot Sport PS2 lastikler otomobilin yolla temasını sağlıyor. Karbon seramik frenler ve altı pistonlu kaliperler frenleme görevini yapıyor.

Jantların ve lastiklerin değişmesi hız testleri için gerekli olmuş. G-Power 21 inçlik Silverstone Diamond jantların ve normalde kullanılan lastiklerin 340 km/s’den fazlasına dayanamayacağını belirtti. Azami hız iddiasını mümkün olduğu kadar vurgulamak için, G-Power M6 Hurricane CS'de 400 km/s’ye kadar ulaşan bir kadran kullanılmış. Aracın fiyatı 360,000 Avrodan başlıyor.