A.R.T. G Streetline

Yazık olmuş Mercedes-Benz G55K AMG'ye...

29.12.2009 - 13:52

A.R.T. G Streetline

A.R.T. G Streetline Mercedes-Benz G55K AMG’yi temel alıyor ve Abu Dhabi’nin Kraliyet Ailesi için yapılmış bir model olan A.R.T. AS55K YAAS EDITION’ın izinden gidiyor.


Araçtaki modifikasyonlar otomobilin hemen hemen her yanını kapsıyor. Dış kısım yeni bir ön tampona, motor kaputuna, LED gündüz seyir farları ve sinyal lambaları içeren çift ksenon ön far kümesine, LED ışıklar içeren eteklere, çamurluk uzantılarına, arka LED farlara ve yine LED’ler içeren bir tavan kanadına sahip geniş gövde kiti barındırıyor. Aracın 22 inçlik hafif alaşım jantlarına 305/35R22 ebadında Pirelli Scorpio Assimetrico lastikler takılmış.

G55K'ya yapılan motor modifikasyonları, hız sınırlayıcısının çıkarılmasını, büyük bir kompresör soğutucusunu, iki metal spor katalitik dönüştürücü içeren altı çıkışlı paslanmaz çelik bir egzoz sistemini ve free-flow bir egzoz manifoldunu içeriyor.Böylece motorun maksimum gücü 601 bg’ye ve torku 800 Nm’ye ulaşmış. Azami hızı da 260 km/s olmuş.

Bordo-kırmızı Nappa deri ile kaplı kabin, deri/ahşap çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi, altı adet elektrik ile ayarlanabilen ısı ve havalandırma fonksiyonuna sahip bireysel koltuklar içeriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...