Yeni MINI Cabrio için ünlü tuning şirketi AC Schnizter’in mühendisleri kapsamlı bir spor paket geliştirdi. Alman şirketi işe MINI’nin 1.6 litrelik turbo beslemeli motorunu modifiye ederek başladı ve bildirilene göre standart modelin 175 bg’lik gücünü Almanya pazarı için 208 bg’ye, ihraç modeli için 226 bg’ye çıkardı. Aynı zamanda, Cooper S ve JCW modelleri de bir diferansiyel kilidi ve bir spor egzoz sistemi eklendi.

JCW modeli dışında MINI Cabrio serisi, spor bir yay kitiyle ve yüksekliği ayarlanabilen bir yarış süspansiyonuyla modifiye edilebiliyor. Müşteriler ayrıca 17 inçlik, 18 inçlik ve 19 inçlik boyutları olan çeşitli alaşım jant tasarımlarından birini seçebiliyorlar.

MINI Cabrio’nun dış görünüşünden memnun olmayanlar AC Schnitzer’in gövde kitini de tercih edebilir. Kit her zamanki gibi ön ve arka tampon ve yan eteklerin yanı sıra beyaz, siyah ya da krom siyah renklerde alınabilen bir dizi çıkartma da içeriyor. İç kısım için Alman şirketi vites topuzları, el freni kolları, alüminyum pedallar, özel zemin döşemeleri ve ayak dayama yerleri gibi bir dizi aksesuar seçeneği sunuyor.