Alpina BMW B6 Bi-Turbo Coupe

Alpina’nın elinden çıkma BMW 6 serisi varyantı Alpina B6 Bi-Turbo Coupe Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

01.12.2011 - 13:35

Alpina BMW B6 Bi-Turbo Coupe

B6 Bi-Turbo Coupe’deki 4,4 litrelik V8 motor 540 bg ve 700 Nm tork üretiyor ve otomobilin 0’dan 100 km/s’ye 4,5 saniyede çıkmasını sağlıyor. Azami hızın 317 km/s olduğu iddia ediliyor.


Paralel olarak monte edilmiş, her biri V8 motorun sağ ve sol tarafındaki silindir bankını besleyen turbolar, motorun geniş bir devir aralığında yüksek güce ve torka sahip olmasına imkan tanıyor.

B6, şanzıman uzmanı ZF ile birlikte geliştirilmiş sekiz vitesli bir spor otomatik şanzıman içeriyor. Araç aynı zamanda sınırlı kaymalı bir arka diferansiyel de barındırıyor.

Alpina B6’nın hafif titanyum egzoz sistemi için Akrapovic ile işbirliği yapmış. Sistemin ağırlığı paslanmaz çelik versiyonun sadece yarısı.

B6 Bi-Turbo Coupe’deki elektronik olarak ayarlanabilen amortisörler ve aktif devrilme dengeleyici standart geliyor. Dört sürüş modundan (Comfort+, Comfort, Sport ve Sport+) biri seçilebiliyor.

Görsel değişiklikler arasında ön tampon altına entegre karbon fiber hava ayırıcı bulunuyor. Bu kanat aracın altındaki havayı yüzde ondan fazla azaltıyor ve böylece ön kısmı daha dengeli hale getirip kafadan kaymayı azaltıyor. Arka spoiler da daha çarpıcı bir kanatla değiştirilmiş.

1965 yılında kurulan Alpina, modifiye şirketlerinden farklı olarak TÜV tarafından otomobil üreticisi olarak tanımlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...