Aston Martin’den süper lüks SUV

Aston Martin’in patronu Ulrich Bez, Lagonda markasının yeniden doğacağını onayladı ve “yeşil ışığın yakıldığını”, markanın “tek ayak üzerinde durmayacağını” söyledi.

10.03.2011 - 03:10

Aston Martin’den süper lüks SUV

Bu sözler birkaç yeni modelin daha çıkabileceğini işaret ediyor.


Şirket proje için mali destek ve ayrıca platformu ve güç aktarım organı teknolojilerini temin edecek bir otomotiv ortağı arıyor.

Bez, “Daimler Maybach markasını canlandırmak için bir milyar sterlin harcadı. Ama biz Lagonda’yı çok daha düşük maliyetle canlandırabiliriz,” diye konuştu.

2008 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilendiğinde büyük tartışma yaratan Lagonda SUV konsepti bir Mercedes GL’yi temel alıyordu.Bez Mercedes ile işbirliği yapmanın “hâlâ iyi bir fikir olduğunu” kabul etti.

Bu işbirliği, gelecekteki Maybach modellerini Aston Martin’in geliştirmesine ve üretmesine yönelik teklif kabul edilirse, her iki taraf için de daha cazip hale gelebilir.

Bez’e göre, yeni Lagonda’ların fiyatları 100-300 bin sterlin (250-750 bin lira) arasında değişecek. Bu Lagonda’nın süper lüks SUV’ları içeren yeni bir pazar oluşturmasına yardımcı olacak.

Bentley de bir SUV yapmayı planlıyor, ancak şimdilik görünürde başka bir rakip yok.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...