Audi 2012 A6 Avant’ı resmi olarak tanıttı

BMW 5-Serisi Touring ve Mercedes E-Sınıfı Estate ile rekabet etmek üzere tasarlanan Avant cesur ön cepheye, eğimli tavan hattına ve zarif arka kısma sahip dinamik bir tasarımla dikkat çekiyor.

Audi 2012 A6 Avant’ı resmi olarak tanıttı

Otomobil mevcut modele göre daha büyük olmasına rağmen alüminyum ağırlıklı şasisi ve hafif gövdesi sayesinde yaklaşık 70 kilogram daha hafif.


Araçtaki bazı önemli aksesuarlar arasında ön cama bilgileri yansıtan sistem, ısıtmalı/havalandırmalı ön koltuklar, MMI navigasyon plus (internet bağlantısı özellikli) ve 1300 wattlık Bang & Olufsen marka ses sistemi bulunuyor.

Otomobilin bagajı 565 litre kapasiteye sahip, ama arka koltukların katlanmasıyla bu değer 1680 litreye çıkabiliyor.

İç kısımda kaliteli malzemeler, kabini saran gösterge paneli ve zarif bir şekilde döşenmiş sürücü odaklı kontroller dikkat çekiyor. İç kısımda kaliteli malzemeler, kabini saran gösterge paneli ve zarif bir şekilde döşenmiş sürücü odaklı kontroller dikkat çekiyor.

A6 steyşında VW Passat’takine benzer bir elleri kullanmadan bagaj açma sistemi sunuyor. Bu sistem ayağı arka tamponun altında sallayarak etkinleştirilebiliyor.

Başlangıçta otomobil beş motor seçeneğiyle sunulacak. Benzinli seçenekler, atmosferik emişli 204 beygir güce 280 Nm torka sahip 2,8 litrelik bir FSI V6 ve kompresör beslemeli 300 beygir güce ve 440 Nm torka sahip 3,0 litrelik bir TSFI V6’dan oluşacak.

Dizel motorlar cephesinde, giriş seviyesi 2,0 litrelik TDI 177 beygir güç ve 380 Nm tork üretiyor. 3,0 litrelik TDI V6 204 beygir güce ve 400 Nm torka, veya isteğe göre 245 beygir güce ve 500 Nm torka sahip. Daha sonra 3,0 litrelik TDI’nin 313 beygir güç üreten üçüncü bir versiyonu da sunulacak.

Seçilen motora bağlı olarak araçta altı vitesli mekanik, yedi vitesli S-tronic, CVT multitronic veya sekiz vitesli tiptronic şanzıman bulunacak.

Giriş seviyesi modeller ön tekerlekten çekişle geliyor. Quattro dört tekerlek çekişi ise seçenek olarak edinilebiliyor.

A6 Avant’ın bu yaz piyasaya sürülmesi planlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...