Audi A1

2010 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk defa sergilenecek.

Haberler 17.12.2009 - 12:48

Audi A1

Audi 2 Mart 2010’da yeni otomobilini tanıtacak. Bu tanıtım yaklaşırken planlanan etkinlikler arasında 28 Ocak’ta Bayern Münih futbol takımının yıldızlarının gerçekleştireceği bir test sürüşü ve 4 Şubat’ta şirketin İnsan Kaynakları Müdürünün A1 ve iş güvenliği hakkında yapacağı video açıklaması bulunuyor.


A1 gençlere seslenen üst sınıf, küçük bir kompakt hatchback. Audi’nin Tasarım Bölümü Başkanı Stefan Sielaff, “Yeni A1’in genlerinde Audi tasarımı var,” dedi ve ekledi “Bütün Audi modelleri gibi bu modelde de cam-gövde oranı 1:3’e 2:3. Ön sarkıntı kısa, ama tekerlek yuvaları belirgin, bu da A1’in yollarda geniş bir duruşa sahip olmasını sağlıyor”.

2008 Audi A1 Sportback Concept 2008 Audi A1 Sportback Concept

Tasarımın büyük bölümü iki konsepte dayanıyor: Tokyo 2007’de tanıtılan Metroproject Quattro ve Paris 2008’de tanıtılan A1 Sportback. Tasarımcılar büyük ölçüde bu önceki konseptlere sadık kalmışlar.

Sielaff sözlerini şöyle tamamladı: “Audi fuar otomobillerindeki özelliklerin birçoğunu seri üretime de taşımasıyla ünlüdür. Tavan kavisi Tokyo fuar otomobilinin benzersiz bir özelliğiydi; A ve C sütunlarının akışında özel bir dinamizm var. Bu kişiselleştirme için önemli bir ayrıntı, size bu kadarını söyleyebilirim.”

Sayfa Yükleniyor...