Buzda rekor kıran Bentley’nin özel versiyonu

Bentley Continental Supersports’un üstü açılır modelinin buzda hız rekorunu kırması şerefine aracın bir başka özel versiyonunu daha piyasaya sürdü.

03.05.2011 - 00:56

Buzda rekor kıran Bentley’nin özel versiyonu

ISR Mulliner adındaki bu versiyon 100 adetle sınırlı olacak ve şirkete göre “gelmiş geçmiş en güçlü ve radikal tasarımlı Bentley üstü açılır otomobili” olacak.


Otomobil Morina, Kuvarsit ve Arktik Beyaz olmak üzere üç renkte üretilecek ve kaportası boyunca uzanan ‘Supersports ISR’ grafikler ve kızıl detaylar ve ‘elmas tornalı cilaya sahip’ kırmızı 20 inç ebadında, 10 kollu alaşım jantlar gibi özellikler içerecek. Ayrıca motor kaputundaki havalandırmalar kızıl renkte ağızlar barındıracak.

İç kısımda Alcantara kaplama ve kızıl örgülü, yüksek parlaklığa sahip karbon fiber kullanılmış. Ayrıca sekiz inç dokunmatik ekranlı bir ‘bilgi-eğlence’ sistemine de yer verilmiş.

Otomobil gücünü şirketin altı litrelik, çift turbo beslemeli W12 motorundan alıyor. Motor 630 beygir güç, 800 Nm tork üretiyor ve Bentley’nin 0’dan 100 km/s’ye sadece 3.9 saniyede ulaşmasına imkan tanıyor.

Bundan önceki özel versiyon Bentley Continental Supersports Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...