Cenevre Otomobil Fuarı’nda Ferrari iki yeni modelini sergileyecek

Ferrari, 79. Cenevre Otomobil Fuarı’nda, geliştirilmiş yol tutuş paketiyle donatılan 599 GTB Fiorano HGTE ve 2009 sezonunda Scuderia Ferrari takımının yeni yarış aracı F60’ı tanıtacak.

02.03.2009 - 02:08

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Ferrari iki yeni modelini sergileyecek

Seçkin bir grup müşteriyi hedefleyen 599XX kodlu yepyeni bir modeli de gün ışığına çıkarmaya hazırlanan Ferrari, bu aracı da fuar kapsamında tanıtacak. Ferrari F60, Ferrari’nin F1 Dünya Şampiyonası’nda yarışmak için geliştirdiği 55. tek koltuklu yarış otomobili unvanına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Scuderia Ferrari’nin 1950 yılından bu yana gerçekleştirilen tüm F1 Dünya Şampiyonalarına katılımını simgelemek amacıyla F60 adı verilen yeni yarış otomobili, bu yıl itibariyle yürürlüğe giren kurallara göre geliştirilmiş.


F60’daki yeni Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemi (KERS) ise şasinin arka kısmına, motora ortasından monte edilmiş. 2009 sezonunun bir başka yeni kuralı olan oluksuz düz lastikler ve yarış esnasında pilotların ön kanadın üzerindeki kulakçıkları kokpitten ayarlamasına imkan veren bir diğer sistem, F60’ın ön plana çıkan yenilikleri arasında yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...