Cosworth Impreza STI CS400

Subaru nihayet ünlü motor yapımcısı Cosworth ile işbirliği yaparak tasarladığı, ilgiyle beklenen modelinin ilk ayrıntılarını açıkladı.

02.04.2010 - 15:00

Cosworth Impreza STI CS400

Bu özel versiyon, Cosworth Impreza STI CS400 adını taşıyacak ve Avrupa’da Haziran ayında 75 adetle sınırlı olarak satışa sunulacak.


Japon otomobil yapımcısı Cosworth’ün standart Impreza WRX STI’nin 2.5 litrelik turbo beslemeli dört silindirli motorunda ince ayarlar yaparak gücü 6000 devir/dakikada 300 bg’den, 5750 devir/dakikada 400 bg’ye çıkardığını belirtti.

Sonuçta süper spor otomobillerinkine benzeyen 3.7 saniyelik bir 0-100 km/s hızlanma süresi elde edilmiş. Fabrika çıkışı WRX STI’de bu süre 5.2 saniyeydi.

Durma görevini önde altı pistonlu kaliperlerden ve 355 mm çapında disklerden oluşan bir fren paketi sağlıyor. Frenler bazı Formula 1 ekiplerine ve başka şirketlere fren ve debriyaj bileşenleri tedarik eden bir şirket olan, AP Racing ile işbirliği yapılarak geliştirilmiş.

Subaru sadece bu merak uyandıran fotoğrafları yayınladı. Subaru sadece bu merak uyandıran fotoğrafları yayınladı.

Süspansiyon ve egzoz geliştirmeleri dahil olmak üzere birçok başka teknik değişiklik de yapılmış. Dış ve iç kısım da modifiye edilmiş. Satış tarihi yaklaşırken daha fazla ayrıntı açıklanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...