Daha "karbon fiber"i yok!

Güçlü ve hafif otomobil görünür karbon-fiber geniş gövde paketiyle donatılmış

Daha "karbon fiber"i yok!

Merkezi Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan modifiye şirketi PPI Automotive Design, Audi R8 temelli PPI Razor GTR’yi Dubai Otomobil Fuarı’nda sergiledi.


Otomobilin gövdesine uygulanan işlem, çıplak karbon fiberin üzerine kaplanmış şeffaf kattan oluşan birkaç cila katmanını içeriyor ve böylece otomobile daha parlak bir görünüm kazandırıyor. Tamponlar, çamurluklar, kapaklar, yan kanatlar ve yan etekler dahil olmak üzere PPI Audi R8'in her bir gövde paneli tüy kadar hafif malzemeden yapılmış. Değişmeyen tek gövde parçası, motor üzerini kaplayan Polikarbonat. PPI mühendisleri otomobilin ağırlığını 250 kg azaltmayı başarmış.

Görünür karbon fiber paketinde bir ilk olarak kapılarda ve çatıda da karbon fiber kullanılmış. PPI aynı zamanda aracın V8 motorunun gücünü de kompresör beslemesi ile 580 bg’ye çıkarmış. V10 motorda müşteriler için 60 ila 80 bg’lik bir artış seçeneği de sunuluyor.

PPI 580 bg’lik V8 ya da 600 bg’lik V10 ile 0-100 km/s süresinin 3.7 saniye, azami hızın da 323 km/s olduğunu iddia ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...