Detroit Audi e-tron Konsept

Audi 2010 NAIAS’ta elektrikli motora sahip, safkan bir kompakt spor otomobil sergiliyor.

14.01.2010 - 12:59

Detroit Audi e-tron Konsept

Detroit Audi e-tron Konsepti 3.93 metre uzunluğa 1.78 metre genişliğe ve sadece 1.22 metre yüksekliğe sahip iki kişilik bir otomobil. Audi e-tron Konsepti’nin 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasından yalnızca birkaç ay sonra, dört halkalı markanın tanıttığı ikinci elektrikli konsept otomobil oldu.


Detroit Audi e-tron Konsepti’nin yalnızca 1.350 kilogram civarındaki brüt ağırlığının da etkisiyle arka tekerlekleri döndüren yüksek torklu motorlar yeterli yol performansını garanti ediyor. İki elektrik motorunun kombine çıkışı 204 bg ve 2650 Nm tork.

Detroit Audi e-tron Konsepti elektrik motorlarının yüksek torkunu tamamen gerektiği gibi iki tekerleğe paylaştırabiliyor. Firmanın “Tork yönlendirme” dediği sistem, heyecanlandırıcı seviyede aktif hassasiyetin ve mükemmel çekişin kapılarını açıyor. Audi'nin iddiasına göre, dinamik yol tutuşu sağlayan düşük ağırlığı, kısa dingil mesafesi ve mükemmel ağırlık dağılımı sayesinde Audi e-tron Konsepti, bir go-kart aracı kadar iyi sürülebilirliğe sahip – yani çevik, virajlarda başarılı ve üstün yol tutuşu sunuyor ve sınırının en uç noktalarına kadar dengeli.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...