Detroit'te Volkswagen'dan Dünya Galası

Yeni Kompakt Coupe 4.2 l/100 km yakıt tüketimiyle mükemmel dinamik özellikleri bir araya getiriyor

11.01.2010 - 14:34

Detroit'te Volkswagen'dan Dünya Galası

Volkswagen için bu çok hareketli bir yılın başlangıcına işaret ediyor. Bu sene boyunca şirketin geçmişinde daha önce hiç görülmemiş sayıda yeni model piyasaya sürülecek. Bu yıl içinde çıkacak ürünleri içeren listede birinci sırada tamamen yeni konseptlere ve teknolojiye dayalı olan bir otomobil var.


Bu son derece hızlı ve aynı zamanda yakıt ekonomisi bakımından da futurist, hibrit tahrikli bir coupe. Araç sportif ve keskin bir tarza, diğer yandan da dikkat çekici bir zarafete sahip ve Avrupa’nın en iyi satan spor otomobili olan Scirocco ile uluslararası başarıya sahip CC’nin arasına konumlandırılmış.

Tamamen yeni bir kompakt coupe konsepti yalnızca 98 gr/km CO2 üretiyor, gerekirse 227 km/s hızla ulaşabiliyor ve 100 km/s’ye 8.6 saniyede çıkıyor. Tamamen yeni bir kompakt coupe konsepti yalnızca 98 gr/km CO2 üretiyor, gerekirse 227 km/s hızla ulaşabiliyor ve 100 km/s’ye 8.6 saniyede çıkıyor.

New Compact Coupe adındaki otomobilin dünya galasının yapıldığı yer, Detroit, Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı (11-24 Ocak). Yakıt tüketimi: 4.2 l/100 km, CO2 emisyonu ise 98 gr/km. Yakıt tutumluluğu göz önüne alınırsa 227 km/s azami hızı ve 8.6 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresi olağanüstü.

Bu değerler bir yüksek teknoloji ittifakı sayesinde teknik olarak mümkün olmuş: Sportif olduğu kadar yakıt verimli TSI motor (150 BG, benzinli), bir elektrik motoru (20 kW / 27 BG) ve birçok otomobil sürücüsüne göre dünyanın en iyi otomatik Şanzımanı olan 7 vitesli Direct Shift Şanzıman (DSG).

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...