En güçlü Mercedes C sınıfı

Şirket C63 AMG Black Series modelini tanıttı.

25.07.2011 - 12:58

En güçlü Mercedes C sınıfı

Daha önce çıkmış üç Black Series Mercedes gibi C63 de müthiş güce, pist odaklı ekstrem şasiye ve yarış araçlarından alınmış saldırgan bir tarza sahip.


Otomobil gücünü AMG’nin 6,3 litrelik atmosferik emişli V8 motorundan alıyor. Motor dövülmüş pistonlar, piston kolları ve krank mili, yeni bir motor kontrol birimi ve yüzde 50 daha büyük yağ soğutucusu içeriyor.

Motorun olağanüstü çıkışı her zamanki hidrolik kavrama yerine ıslak, çift şanzımanlı kavrama kullanan yedi vitesli AMG Speedshift şanzıman üzerinden aktarılıyor.

Şanzıman dört kontrol ayarına sahip ve en sportif Sport Plus ve Manual modlarındayken 100 milisaniyede dişliler arasında geçiş yapabiliyor.

Araç ayrıca daha geniş tekerlek izleri olan (önde 40 mm, arkada 75 mm daha fazla) gözden geçirilmiş bir şasi, daha sert viraj çubukları ve farklı ayarları olan bir süspansiyon barındırıyor.

Geliştirilmiş frenlerde önde altı pistonlu kaliperler ve daha büyük 390 mm çapında diskler, arkada dört pistonlu kaliperler ve 360 mm çapında diskler bulunuyor.

Araç iki koltuklu kabine sahip. Seçenek olarak, C63 AMG Coupe’de olduğu gibi arka tarafa tek kişilik iki koltuk eklenebiliyor.

Yarış koltukları ve kırmızı trimli, karşıt renkli dikişleri olan emniyet kemerleri iç kısma sportiflik katıyor.

Black Series’te bir ilk olarak seçenek olarak Track Package (Pist Paketi) ve AMG Aerodinamik Package (Aerodinamik Paket) geliyor. Tack Package son derece yapışkan Dunlop lastikler ve arka tamponun koruma plakasına yerleştirilmiş bir diferansiyel soğutucusu içeriyor.

Aerodynamic Package ise ön tampon için karbon fiber aerodinamik eklentiler ve sabit, karbon bir arka spoiler barındırıyor.

517 bg güç ve 620 Nm torka sahip araç 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...