En hızlı park açılıyor

İçinde dünyanın en hızlı rollercosterını da barından dünyanın en büyük tema parkı olan Ferrari Dünyası, önümüzdeki hafta kapılarını açıyor.

Haberler 28.10.2010 - 15:46

En hızlı park açılıyor

Ortadoğunun eğlence merkezi denince akla ilk olarak Dubai geliyor. Dubai’nin gölgesinde kalan komşusu olan Abu Dabi ise daha muhafazakar bir şehir olarak biliyor. Ancak bu değişmek üzere.


Son finansal krizden büyük yara alan Dubai üzerindeki büyük borç yükü ile boğuşurken, Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti  dünya çapında bir turizm merkezi olacağı düşünülen bir tema parkı için kesenin ağzını açtı. Park için seçilen tema ise çok hızlı ve kırmızı ... Ferrari.

Günde 10 bin ziyaretçinin gelmesi planlanan park, bir çok ‘en’leri de içinde barındırıyor. Parkı kaplayan ve özel olarak tasarlanan çatının üzerinde dünyanın en büyük Ferrari arması yer alıyor.

Bir başka rekorsa elbette hızla ilgili. Ferrari Dünyası, dünyanın en hızlı rollercosterını da barındırıyor. 2 saniyede 160, 4.9 saniyede de 240km. hıza ulaşan bu rollercoster, misafirlere gerçek bir Formula 1 aracında hız yapma hissini vermek için tasarlandı.

Parkta, dünyanın en hızlı rollercosterı da bulunuyor. Parkta, dünyanın en hızlı rollercosterı da bulunuyor.

FERRARİ MÜZESİ DE VAR
Yas Adası’nda 8 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan parkta, yüksek hızlara çıkmak istemeyenler için de seçenekler buluyor. Farklı modellerin sergilendiği mini bir müzenin de bulunduğu parkı, misafirler Ferrari replikası araçlarla dolaşabilecekler.

Gelecek ay burada yapılacak olan Formula yarışlarına gelecek Grand Prix yarışı hayranlarının da mekana büyük ilgi göstereceği düşünülüyor.

Sayfa Yükleniyor...