Ferrari F450

Henüz konspet modeli bile üretilmedi ancak araç ile ilgili yeni bilgiler var.

15.05.2009 - 01:16

Ferrari F450

Şirket içinde F142 ismiyle anılan F450, yerini alacağı modele göre daha büyük olacak; daha uzun bir dingil mesafesine ve daha büyük iz genişliğine sahip olacak ve biraz daha uzun olacak. Şimdiye kadar internette dolaşan resimler ve casus videolar, F450’nin yeni ön ve arka çamurluk iç eteklerine, ayrıca arka tamponda, efsane model F40'dakine benzer, merkeze monte edilmiş bir egzoz sistemi içereceğini gösteriyor.

Araçta 4.5 litrelik, 550 bg’lik (Alman otomobil dergisi Auto, Motor und Sport’a göre belki de 585 bg’lik) V8 motor ve California’dan bildiğimiz çift debriyajlı bir vites kutusu kullanılması bekleniyor. Güçteki artış motor devrinin artmasından ve daha büyük hava girişlerine sahip iyileştirilmiş soğutma sisteminden kaynaklanıyor. Formula 1 teknolojileri kullanan otomobil aynı zamanda enerjinin frenleme sisteminden geri kazanılmasını sağlayan Kinetik Enerji Geri Kazanma sistemini (KERS) de barındırabilir.

Son bir bilgi olarak, Auto, Motor und Sport, Ferrari’nin Eylül ayına kadar otomobilin bir konsept versiyonunu Frankfurt’ta sergilemek için hazırlıkları tamamlayacağı izlenimini edinmiş.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...