Ferrari SA Aperta tanıtıldı

Ferrari Paris fuarındaki yıldızını tanıttı – fakat 599’ın bu üstü açık versiyonu daha halka tanıtılmadan tükendi bile.

27.09.2010 - 14:31

Ferrari SA Aperta tanıtıldı

SA Aperta adındaki yeni model bu sene 80. yılını kutlayan Pininfarina tasarım şirketine saygı gösterisi olarak tasarlanmış. Otomobilin ismindeki S ve A Sergio ve Andrea Pininfarina’yı temsil ediyor.


Ferrari’nin katlanır sert tavana sahip 575M Superamerica modelinin aksine, SA Aperta’da şirketin deyişiyle “yalnızca hava çok kötü olduğunda kullanılacak şekilde tasarlanmış hafif bir kumaş tavan” bulunuyor.

Otomobil aynı zamanda daha düşük bir ön cama ve daha alçak sürüş yüksekliğine sahip ve devrilme barlarına entegre edilmiş iki aerodinamik kanatçık içeriyor.

Ferrari otomobilin 670 beygir gücünde olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca tavan bulunmamasına rağmen SA APERTA’nın “kapalı bir berlinetta ile karşılaştırılabilecek bir sertlik standardına” sahip olduğunu ve şasi yapısındaki değişikliğin “ihmal edilebilir bir ağırlık farkına” yol açtığını iddia ediyor.

Otomobil sadece 80 adet üretilecek, ama Ferrari SA Aperta’nın California’da kısa süre önce düzenlenen Pebble Beach Açıkhava Fuarı’ndaki özel gösteriminin ardından bütün örneklerinin satıldığını söylüyor. Aracın nihai fiyatı Paris’te açıklanacak, ama Ferrari yetkilileri bunun 400.000 avronun üzerinde olacağını belirtiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...