Fiat Fullback, Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı'nda

Fiat, yeni pikap modeli Fullback'i Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın en geniş çaplı etkinliklerinden biri olan 2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkardı.

Haberler 12.11.2015 - 10:23

Fiat Fullback, Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı'nda

Fiat'tan yapılan açıklamaya göre şirket, orta boy pikap pazarındaki rekabete Fullback adını verdiği yeni modeliyle katılıyor.

2015 Dubai Uluslararası Fuarı'nda dünya lansmanı yapılan Fiat Fullback, adını Amerikan futbolundaki hem defans, hem de hücum özelliği bulunan güç ve yüksek dayanıklılık gerektiren kilit oyuncu tanımlamasından alıyor.

Tüm hafif ticari araç pazarının 2014 yılında yüzde 23'ünü oluşturan 675 bin adetlik toplam pikap satışının gerçekleştiği EMEA Bölgesi'ndeki rekabete orta boy pikap sınıfıyla giriş yapmayı planlayan Fiat, Fullback modelini "tek kabinli, uzatılmış kabinli, çift kabinli ve kamyonet" olmak üzere dört farklı yapıyla pazara sunacak.

Fiat Fullback'in tüm versiyonları 1780 milimetrelik bir azami yüksekliğe ve 3000 milimetrelik bir aks mesafesine sahip olurken, genişlik değeri ise 1815 milimetreye ulaşacak.

Tek kabinli versiyonlarda 5155 milimetrelik uzunluğa sahip Fiat Fullback'in çift kabinli versiyonlarında ise uzunluk değeri 5285 milimetreye kadar yükseliyor.

Aynı şekilde kargo alanının uzunluğu da kabin seçeneklerine göre 1520 milimetre ile 2265 milimetre arasında değişiklik gösteriyor. Fiat Fullback'in yük kapasitesi de karoser yapısına göre 1 tonu aşarak 1100 kilograma kadar çıkabiliyor.

Fiat Fullback, Avrupa Bölgesi'ndeki pazarlarda yeni altı vitesli manuel şanzımanla veya spor modu bulunan beş ileri otomatik vitesli kombine edilen, 150 HP ve 180 HP'lik 2 ayrı versiyonu bulunan 2.4 litrelik turbo dizel motorla satışa sunulacak.

Fiat Fullback, tüm EMEA Bölgesi'nde ise arkadan itiş veya dört tekerlekten çekiş özelliğiyle satışa çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...