Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Yalnızca 5 adet üretilecek Mirage GT, Porsche Carrera GT üzerine kurulmuş.

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Otomobilin ismi temanın ne olduğunu açıklıyor; araçta birçok karbon fiber parça var. Tabiki o karbon fiber parçaların amacı ağırlığı düşürmek ve hava akışını yönetmek.

Mirage GT’nin ön kısmında ön soğutucular için hava girişleri barındıran ön tampon, Gemballa’nın kendi motor kapağı dikkat çekiyor. Ön kanatlar havanın düzgün bir şekilde otomobilin üst kısmı boyunca sevk edilerek çatı kanalından geçmesine ve motor bölümünün hava deliğinin üzerine gelmesine yardımcı oluyorlar. Yeni yan etekler frenleri soğutmak için entegre hava girişlerine de sahip. Arkada entegre dağıtıcılı yeni arka tampon ve arka aksı aşağıya iten ayarlanabilir Gurney flap içeren büyük bir kanat var.

Mirage GT’deki V10 motorun performansı 670 bg ve 630 Nm tork üretecek şekilde yükselmiş. Bu motor Mirage GT’yi 100 km/s’ye 3.7 saniyede, 200 km/s’ye 9.7 saniyede çıkarabiliyor. Azami hız 335 km/s.

298,000 avro ödeyerek bütün bu modifikasyonlar ve hız tümsekleri gibi engellerden geçebilmek için 45 mm’ye kadar otomobili yükseltebilen elektro-hidrolik yükseklik ayarlayıcıya da kavuşuyorsunuz. Gemballa aynı zamanda Mirage GT’ye uyacak birçok spor jant ve kabin kaplamaları arasından seçim yapmanıza izin veriyor. Firmanın size vermediği şey orijinal Porsche Carrera GT’nin kendisi. Onu şirkete kendiniz götürmeniz gerekiyor. Bu arada orijinal Carrera GT'deki, Porsche 917 Le Mans yarış otomobiline gönderme yapan, kayın ağcından vites topuzu da karbon-fiber olmuş.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...