Green Car, Audi A3 TDI’yı 2010 Yılının Yeşil Otomobili seçti

Dergi ve internet sitesi ayrıca Honda Insight, Mercury Milan Hybrid, Toyota Prius ve Volkswagen Golf TDI’nın de değerlendirildiği kategoride Audi A3 TDI’yı ödüle layık gördü.

09.12.2009 - 12:41

Green Car, Audi A3 TDI’yı 2010 Yılının Yeşil Otomobili seçti

Green Car Dergisi direktörü Ron Cogan, “Bu kompakt lüks otomobil otoyolda 1 litre yakıtla yaklaşık 17.9 kilometre (5.6 Litre/100km) gibi etkileyici bir yakıt tüketimi değerine ulaşıyor – bu standart benzin motorlu A3’e göre yakıt verimliliğinde yüzde 50 artışa karşılık geliyor” dedi ve şöyle devam etti “Ayrıca bu Audi’nin sessiz, temiz, dizel motoru düşük devirlerdeki yüksek torku ile eğlenceli bir sürüş deneyimini 5 yolcu alabilen bir hatchback’in işlevselliğiyle bir araya getiriyor.”


Ödül altı üyeli bir jüri tarafından veriliyor. Bu üyeler arasında Uluslararası Temiz Taşımacılık Konseyi başkanı Dr. Alan Lloyd, Global Green ABD başkanı Matt Peterson ve Sierra Club icra müdürü Carl Pope bulunuyor. Panelde ayrıca otomotiv meraklısı ve talk show sunucusu Jay Leno, otomobil tasarımcısı Carroll Shelby ve Okyanus Geleceği Derneği’nin kurucusu ve okyanus kaşifi Jacques Cousteau’nun oğlu Jean-Michel Cousteau da var.

Bu ödül Audi’deki üst düzey yöneticileri de memnun etti. Audi Amerika başkanı Johan de Nysschen yaptığı basın açıklamasında, “Audi A3 TDI 2010 Yılının Yeşil Otomobili ödülünü kazanarak temiz dizel teknolojisinin azaltılmış yakıt tüketimi ve sera gazı emisyonları vasıtasıyla sağladığı parlak geleceği ortaya koydu” dedi.

Ödülü alan Audi A3 TDI, 2.0 litrelik motor ve S-tronic çift debriyajlı otomatik şanzıman ile donatılmış.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...