Lamborghini Gallardo LP 570-4 Blancpain Edition

Lamborghini bu hafta başlayacak Paris Otomobil Fuarı’nda Gallardo’nun daha da ekstrem bir versiyonunu tanıtacak.

28.09.2010 - 13:39

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Blancpain Edition

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Blancpain Edition, Lamborghini Blancpain Super Trofeo Cup yarış serisinde kullanılan yarış versiyonu Gallardo’dan ilham almış. Otomobil İtalyan süper otomobil yapımcısı ve lüks saat yapımcısının işbirliğiyle üretiliyor.


Gallardo Blancpain Edition büyük, sabit bir arka kanat ve daha iyi soğutma için revize edilmiş bir motor kapağı içeriyor. Bunların her ikisi de yarış otomobilinden alınmış. Otomobil aynı zamanda Skorpius alaşım jantlar, sarıya boyalı fren kaliperleri ve karbon-seramik fren disklerine de sahip.

Mat siyah gövde rengine sahip otomobilde difüzer ve ayna yuvaları gibi parçalarda bol miktarda karbon fiber kullanılmış. Otomobilin farklı yerlerinde saat yapımcısının kurulduğu yıl olan 1735 ve kurucusunun baş harfleri yazıyor.

İç kısımda siyah Alcantara, sarı dikişler ve karbon fiber trim dikkat çekiyor. Aracın dış kısmına eklenen Blancpain logosu kokpite de sarı renkte dikilmiş.

Otomobil gücünü Superleggera modelinde de kullanılan 570 beygir gücündeki V10 motordan alıyor. Yalnızca 1340 kilogramlık kuru ağırlığıyla (yakıt ve motor sıvıları olmadan) Lamborghini’nin ürün yelpazesindeki en hafif araç unvanına sahip.

Araç 0’dan 100 km/s’ye 3.4 saniyede, 0’dan 200 km/s’ye 10.2 saniyede ulaşabiliyor. Azami hızı 320 km/s.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...