C63 AMG coupe’nin 487 bg’ye kadar güç üreten atmosferik emişli V8 motoru otomobili iki Alman rakibinin çok üstünde bir performansa çıkarıyor ve modelin ortadan motorlu bir süper otomobil ile yarışacak hızlanma performansına sahip olmasını sağlıyor.

İlişkili Haberler


Yakın zamanda satışa sunulan CLS AMG’de kullanılan çift turbolu daha düşük hacimli motorun aksine, Mercedes’in şirket içi tuning birimi AMG, C sınıfı coupe’yi 6.2 litrelik normal emişli V8 motor ile donatmış.

Motorun en son versiyonu 457 bg ve 600 Nm tork üretiyor. Bu BMW’nin (400 Nm) ve Audi’nin (430 Nm) modellerine göre çok daha yüksek bir değer. Bu sayede C63 AMG, 0’dan 100 km/s’ye 4.5 saniyede çıkıyor. Azami hız ise 250 km/s ile sınırlanmış. Araç sadece 7 vitesli otomatik şanzıman ile donatılabiliyor.

AMG versiyonu coupe C Sınıfı, diğer modellerden farklı olarak bir şasi ayarına sahip; üç noktadan bağlantılı ön süspansiyonlar, çok noktadan bağlantılı arka süspansiyonlar, daha geniş iz mesafeleri ve daha kalın denge çubukları fark yaratan özelliklerin en belirgin olanları.

Mercedes-Benz otomobil için bir de AMG Performans Paketi sunuyor. Bu pakette kompozit malzemeli ön frenler, iç kısım süslemeleri ve martı kanatlı SLS AMG süper otomobilinde kullanılan motordan alınmış pistonlar, piston kolları ve krank mili bulunuyor. Bu değişiklikler aracın gücünü 487 bg’ye yükseltiyor (tork aynı) ve 0-100 km/s zamanını 0,1 saniye azaltıyor.