Mercedes-Benz serisinin en üst modeli olan coupe’unun standart versiyonlarında yaptığı birkaç değişikliği açıkladıktan bir ay sonra, bu sefer daha güçlü ve kayda değer ölçüde daha ekonomik olan CL63 AMG’yi görücüye çıkardı.

İlişkili Haberler


Bu yüksek performanslı coupe’ta bir dizi “kasa yaşı” ortası tarz değişikliği yapılmış. Bunlar arasında daha büyük ön farlar, yeni bir stile sahip ızgara, daha belirgin bir hatta sahip kaput ve yeniden profillendirilmiş tamponlar sayılabilir. Bütün bunlar Bentley Continental GT ve kısa süre önce yenilenmiş Aston Martin DB9’un sıkı rekabetine karşı CL63 AMG’nin cazibesini artırmayı hedefliyor.

Ama en önemli değişiklik kaputun altında. Eski CL63 AMG’nin doğal emişli 6.2 litrelik V8 motorunun yerine yeni modelde bu yılın geçtiğimiz aylarında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan daha güçlü, çift turbo beslemeli, 5.5 litrelik bir V8 motor bulunuyor.

Standart ayarlarıyla 5500 devir/dakikada 544 beygir güç ve 2000 devir/dakikada 800 Nm tork üretebilen yeni AMG daha büyük hacimli selefine göre kayda değer biçimde daha güçlü.

Mercedes-Benz’in başlattığı yeni pazarlama stratejisinin bir parçası olarak, otomobili alanlar CL63 AMG’nin çıkışını 570 bg ve 900 Nm gibi daha da yüksek değerlere taşıyan bir performans paketi ısmarlayabilecekler.