Mercedes-Benz taarruza geçiyor

Daimler CEO’su Dieter Zetsche şirketin BMW ve Audi’ye üstünlük sağlaması için personele çağrıda bulundu.

01.08.2011 - 13:28

Mercedes-Benz taarruza geçiyor

Mercedes dünyanın en büyük üst kalite otomobil markası olmak istiyor.


Zetsche, Mercedes-Benz markasının dünyanın en çok satan ve en kârlı lüks otomobil yapımcısı unvanını ele geçirmek için rakip Alman üst kalite araç markaları BMW ve Audi’ye meydan okuyacağını söyledi.

Zetsche çalışanlarına yaptığı toparlanma çağrısında Mercedes’in rakiplerinin gerisinde kaldığını kabul etti, ama “Rakiplerimizin başarısı bize ek motivasyon sağlayacaktır,” demeyi ihmal etmedi.

Zetsche bu sözleri Daimler çalışanlarına yazdığı bir mektupta söyledi.

CEO mektupta şöyle yazdı: “Rakiplerimizden bazıları artık bizden daha hızlı ve kârlı bir şekilde büyüyorlar. Fakat bunlar sadece kısa süreli olaylar ve abartılmamaları gerekiyor. Ne de olsa en iyi yeni ürünlerimizin birçoğunu henüz piyasaya sürmedik.”

Zetsche şöyle ekledi: “Uzun vadede iyi bir ikincilikle hatta üçüncülükle yetinemeyiz. Biz Daimler’iz – sürünün en önünde olmalıyız! Ve eğer bu şu anda elimizde olmayan bir şeyi gerektiriyorsa, ne olduğunu bulacak ve onu geliştireceğiz.”

Zetsche mektubu şöyle bitirdi: “Yazınızın tadını çıkarın ve deponuzu doldurun. Çünkü bu yılın ikinci yarısında sıkı bir taarruza geçeceğiz!”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...