Bu plan iPhone ile başlatıldı. Mercedes-Benz bu adımı atan ilk otomotiv üreticisi oldu ve yeni A sınıfının kullanıcı deneyimi konseptine iPhone’u kapsamlı bir şekilde entegre etti.

İlişkili Haberler


Şirket içinde geliştirilmiş yeni “Digital DriveStyle App” ve ayrıca “Drive Kit Plus for iPhone” sayesinde sürücüler araç içi ekrandan iPhone’larındaki içeriğe erişebiliyor ve merkez kol dayanağındaki Kontrol Aygıtı vasıtasıyla telefonu güvenli ve rahat bir şekilde kullanabiliyorlar.

Mercedes yine dünyada bir ilke imza atarak araç içinde ses tabanlı, zeki yardımcı Siri’ye erişebilmeye imkan tanıyacak. Böylece özel komutlara ihtiyaç olmadan doğal konuşmayla mesajlar gönderilebilecek, müzik parçaları kontrol edilebilecek, hava raporu veya borda bilgileri kontrol edilebilecek.

Bütün iPhone entegrasyonu fonksiyonları en temel ses sistemiyle bile kullanılabilecek.

Sistemin önemli özellikleri şöyle:

• AUPEO! Personal Radio’nun kişiselleştirilmiş internet radyosu dinleyiciler için bireysel bir program derleyen ve kişisel zevklere dayalı olarak türe veya sanatçıya göre benzer müzikler tavsiye eden radyo istasyonları sunuyor.

• Garmin’in gelişmiş navigasyon yazılımı, internet tabanlı gerçek zamanlı trafik bilgisi, çevrimiçi ilgi alanı aramaları ve 3 boyutlu harita gösterimi sunuyor; bütün bunlar giriş seviyesi ses sistemi Audio 20’de bile çalışıyor.

• Sezgisel "Otomobil Bulucu" aracın konumunu otomatik olarak kaydediyor. Yaya navigasyonu otomobilinizi park ettiğiniz yeri bulmayı kolaylaştırıyor.

Daimler’in geliştirdiği “Digital DriveStyle App” Facebook, Twitter gibi sosyal ağların yanı sıra dijital hayat tarzına uyan başka hizmetler ve içerikler de sunacak ve iTunes mağazasından ücretsiz olarak indirilebilecek.