Mosler MT900 GTR XX

600 bg’lik otomobilin Avrupa'da teslimatı bu yıl içinde başlayacak.

28.04.2009 - 13:57

Mosler MT900 GTR XX

MT900 GTR’yi temel alan, firmanın 20. yılını kutlayan MT900 GTR XX, ilk versiyondaki 3.1 saniyelik 0-100 km/s hızlanma zamanı ve 350 km/s'lik azami hız değerlerini daha da ileriye taşıyacak.

1111 kg ağırlığındaki araç gücünü bir Corvette LS7 motorundan alıyor. Otomobil duyurulduğunda şirket, karbon Recaro marka koltuklar, KW marka süspansiyon ve MOVIT marka seramik frenler ve ayrıca araçta kompozit karbon fiber ve Kevlar kullanımıyla ağırlığı daha da azaltmak istediğini söylemişti. Basın açıklamasında şirket “sürücünün daha iyi fren yapmasına, daha yüksek hızla virajlara girip hızını koruyarak ve daha çabuk hızlanarak virajdan çıkabilmesine izin veren” bir otomobil ortaya çıktığını söyledi. Trafiğe açık yollarda kullanılabilen yarış otomobili için yapılan mühendislik çalışmaları, aracın cadde lastikleriyle bile 1.1 g’ye erişebilmesini sağlıyor. Bunu mümkün kılan çift salıncaklı süspansiyon, ayarlanabilir amortisörler ve ayarlanabilir viraj demirleri.

Mosler Euro4 emisyon testlerini ve TUV Rheinland tarafından gerçekleştirilen kalite kontrollerini geçti. Otomobilin çarpışma testlerinin ve elektromanyetik uyumluluk testlerinin sonuçları resmi olarak açıklandıktan sonra Avrupa ve BAE’de satışa sunulacak. Aracın liste fiyatı 250,000 sterlin. Otomobil Avrupa’da ve BAE’de Mosler Deutschland vasıtasıyla sipariş edilebiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...