Desert Gold’un dış kısmında mat altın boyalı gövde ve kontrast olarak parlak siyah renkte parçalar dikkat çekiyor. Önde 9.5 x 19, arkada 11 x 20 inç büyüklüğünde siyah AMG jantlarla görünümü tamamlıyor. Otomobilin iç kısmında spor koltuklar, tek parça bir karbon fiber merkez konsol ve çeşitli başka karbon fiber parçalar bulunuyor.

İlişkili Haberler


Standart SLS AMG gibi, Desert Gold da gücünü 6.3 litrelik (6208 cc), 563 bg ve 650 Nm tork üreten V8 motorundan alıyor. Bu motor otomobilin 0’dan 100 km/s’ye 3.8 saniyede ulaşmasını ve 317 km/s azami hıza sahip olmasını sağlıyor. Desert Gold üretime girmeyecekse de, Mercedes “… yeterli müşteri talebi olduğu takdirde bu özel altın boyanın seçenek olarak sunulabileceğini” belirtti.

G 55 AMG Edition 79 ise özel olarak Ortadoğu ülkeleri için üretilecek. Adını G Sınıfının üretiminin başlandığı yıldan (1979) alan Edition 79, "designo magno alanit gri” adında mat boya, bir ön koruma demiri, 19 inçlik AMG jantlar ve krom ızgaraya sahip. Mercedes iç kısma iki renkli (siyah ve kum sarısı) deri koltuklar, karbon fiber trim ve otomobile özel numaralı bir Edition 79 rozeti eklemiş. Modelin üretimi 79 adetle sınırlı tutulacak.