Netlog 200 milyon dolarlık yatırımla istihdamda 10 bin kişiyi zorlayacak

“Bugün 8,500’ün üzerindeki çalışanımızla sadece Türkiye’de her gün yaklaşık 5 bin TIR hareketini yönetiyoruz” diyen Netlog Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, 2018’de 200 milyon dolarlık yatırım planları bulunduğunu söyledi ve ekledi: “Türkiye’de 500 ila 1.000 kişi arasında yeni personel istihdamı yapmayı planlıyoruz. Bu rakam, bazı projelerimizin hayat geçmesi ya da gündemimizdeki satın almalarını sonuçlanması durumunda daha da artacaktır.”

Haberler - ntv.com.tr 29.12.2017 - 12:24

Netlog 200 milyon dolarlık yatırımla istihdamda 10 bin kişiyi zorlayacak

Türkiye’nin en büyük lojistik şirketleri arasında yer alan Netlog, 2018’de yatırımda ve istihdamda gaza basmaya hazırlanıyor. 2017 yılını değerlendirdiği mesajında, gelecek yıl içinde 200 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarının altını çizen Netlog Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, 2003 yılından bu yana yakaladıkları büyüme trendiyle, bugün sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda bölgenin de en önemli lojistik firmaları arasına girmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Gökalp Çak, “Hizmet sağladığımız coğrafyalarda yenilikçi entegre lojistik hizmetler sunarak, ürün dolaşımını yöneten, ticaretini yapan ve müşterilerine katma değer yaratan lider bir Türk şirketi olma hedefiyle çıktığımız yolda, bugün 8,500’ün üzerindeki çalışanımızla sadece Türkiye’de her gün yaklaşık 5 bin TIR hareketini yönetiyoruz. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması kapsamında, üst üste ikinci kez “Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri” kategorisinde birinci olmak; yine iki yıl üst üste Türkiye’nin en büyük 10 hizmet ihracatçısı arasında yer almak, gelecek için bizleri cesaretlendiriyor, yolumuzu aydınlatıyor…

TÜRKİYE İLE KOL KOLA BÜYÜYORUZ

Netlog Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak

Netlog Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak

Bu topraklarda doğmuş, Türkiye ile kol kola büyümüş bir şirketin temsilcisi olarak şunu ifade etmek isterim ki; Ülkemiz ekonomisinin dünyada hak ettiği noktaya gelebilmesi için, “Güçlü Türkiye” vizyonuna bağlı tüm şirketlerin taşın altına elini koymaları gerekiyor. Bu kapsamda, iş alanları her ne olursa olsun, firmaların faaliyet gösterdikleri sektörde ‘en iyi’ olma hayaliyle hareket etmelerini; büyüme stratejilerini yaparken de kendilerini sadece ulusal değil, aynı zamanda küresel rekabette de öne çıkaracak uygulamaları hayata geçirmelerini önemsiyorum” dedi.

HEDEF: LOJİSTİKTE DÜNYA MARKASI

Yaptıkları her yatırımın arkasında, lojistikte Türkiye'den bir dünya markası çıkarma amacı bulunduğunun altını çizen Gökalp Çak, “Bu hedef doğrultusunda bizler için çok önemli somut gelişmelerin yaşandığı 2017’yi; bir anlamda Netlog’un ‘atılım yılı’nı geride bırakıyoruz. Geçtiğimiz yıl içinde, dünyanın en önemli yatırım şirketlerinden Abraaj Group ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık, bizler için yeni agresif bir yatırım ve yapılanma sürecinin de başlangıcı niteliğinde. Gelecek dönemde de, sürdürülebilir büyüme trendimizi koruyarak, altyapımızı güçlendirmeye, çalışanlarımıza ve sektörümüze yatırım yapmaya devam edecek, küresel büyüme vizyonumuza katkıda bulunacak yeni ortaklık ve satın alma fırsatlarını değerlendirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

1.000 KİŞİYE YENİ İSTİHDAM FIRSATI

Bu kapsamda önümüzdeki yıl için lojistik, depolama ve altyapımıza 200 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını belirten Gökalp Çak, “Türkiye’de 500 ila 1.000 kişi arasında yeni personel istihdamı yapmayı planlıyoruz. Bu rakam, bazı projelerimizin hayat geçmesi ya da gündemimizdeki satın almalarını sonuçlanması durumunda daha da artacaktır” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...