Nissan 5.4 litre için özür diledi, 400 dolar ödedi

Nissan ABD’deki Juke sahiplerine otomobilin broşürlerindeki hatadan dolayı memnuniyetsiz iseler, şirketin aracı geri satın almaya hazır olduğunu bildirdi.

19.05.2011 - 16:05

Nissan 5.4 litre için özür diledi, 400 dolar ödedi

Dört tekerlekten çekişli Juke modelleriyle ilgili bazı metinlerde crossover aracın yakıt deposunun 50 litre, yani ön tekerlekten çekişli modelle aynı kapasiteye sahip olduğu yazılmıştı.


Fakat gerçekte dört tekerlekten çekişli modelin deposu 44,6 litre benzin alıyor.

Nissan etkilenen araç sahiplerine baskı hatasını bildiren ve özür dileyen bir mektup ve beraberinde 400 dolarlık bir çek gönderdi.

Mektuba göre eğer Juke sahipleri yine de hata nedeniyle memnuniyetsiz iseler, Nissan ya Juke’u onlardan yıpranma payını mahsup ederek satın alacak, ya da yeniden satın alma değerini yeni bir aracın fiyatından düşecek.

Nissan müşteri memnuniyeti bölümü başkanı Kevin Martin, nisan ayı başında gönderilen mektupta, “Aracınız doğru ve tasarlandığı gibi yapıldı. Nissan bu hatadan dolayı çok üzgündür ve memnuniyetinizin bizim için ne kadar önemli olduğunu göstermek istemektedir” dedi.

Mektup, “Bu uygulamanın ürünümüze olan güveninizi perçinleyeceğini umuyoruz. Yakıt deposu kapasitesi satın alma kararınızı etkilememiş olsa da, Nissan bu hatadan dolayı çok üzgündür,” diye devam ediyor.

Şimdi dört tekerlekten çekişli Juke’ların sahiplerinin çeki nakde çevirmekle, yeni bir araç istemek arasında tercih yapmaları gerekiyor.

Eğer çeki nakde çevirir ve daha sonra başka bir araç istediklerine karar verirlerse, Nissan Juke’u geri almak için sahibine ödediği paradan 400 dolar düşecek.

Nissan bu yıl ABD’de 13.449 adet Juke sattı.

Nissan sözcüsü Colin Price yaklaşık 4.000 Juke’un özelliklerinin hatalı yazıldığını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...