Novitec GranTurismo S

Modifiyeli Maserati 600 bg gücünde...

07.05.2009 - 17:28

Novitec GranTurismo S

Porsche, BMW, Mercedes gibi markaların, Hamann, Gemballa, AC Schnitzer, Brabus gibi firmalar tarafından düzenli olarak her yeni kasanın modifiye edilmiş versiyonları sunulur. Ancak Maserati modellerinin modifiye edilmiş versiyonları genelde az rastlanan araçlardır. Almanya’nın Stetten şehrindeki Novitec, Ferrari, Fiat, Alfa Romeo, Lancia ve Maserati üzerinde uzmanlaşmış kolları olan, İtalyan otomobillerini modifiye eden bir şirket. Şirketin “Novitec Tridente” grubunun ilk projesi 2007’de modifiye edilmiş bir Quattroporte çıkarmak olmuştu; grup 2009 için ise daha maço, kompresörlü bir GranTurismo S geliştirdi.

Kompresör ve 4.7 litrelik V8 motorun ECU’sunda ve egzoz sisteminde yapılan güncellemeler otomobilin gücünü 600 bg’ye çıkarıyor. Fabrika modeline göre 160 beygirlik artış alt düzene de benzer güncellemeler yapılmadığı takdirde çılgınlık olacağından, Novitec Tridente araca KW/Novitec süspansiyon uygulamış ve tekerlekleri büyüterek önde 20x9, arkada 21x12.5 ebadında NM3 beş kollu jantlar kullanmış.

GranTurismo’nun görünüşü ön spoiler, arka kanat, etek ve marşbiyel genişlemeleri içeren bir gövde kitiyle ince bir ayardan geçirilmiş. Aerodinamik kiti için gövde rengi ya da görünür karbon fiber seçenekleri sunuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...